İkardi ilə yollar ayrılır? -
“Qalatasaray”da Mauro İkardi ilə yeni müqavilə danışıqları davam edərkən argentinalı hücumçunun gələcəyi ilə bağlı diqqətçəkən iddialar gündəmə gəlib.
Medianews.az xəbər verir ki, Türkiyə mətbuatında yer alan xəbərlərə görə, baş məşqçi Okan Burukun rəhbərliyə təqdim etdiyi hesabat klubun transfer planlamasına təsir edib.
Türkiyə Futbol Federasiyasının legioner limitini 10+4 formatında açıqlamasından sonra “Qalatasaray”ın İkardi məsələsində ehtiyatlı mövqe tutduğu bildirilir. Klub rəhbərliyinin yüksək maliyyət səbəbindən transfer büdcəsinə yenidən baxdığı iddia olunur.
Məlumata görə, Okan Buruk Mauro İkardinin komandada qalması ilə bağlı rəhbərliyə qəti “qalmalıdır” məzmunlu hesabat təqdim etməyib. Bu səbəbdən klubun futbolçuya təklifin artırılmasına isti yanaşmadığı vurğulanır. İkardinin də bu prosesdən sonra komandada qalmasının çətin olduğu qeyd edilir.
İddialara əsasən, illik təxminən 10 milyon avro qazanan argentinalı hücumçu üçün “Qalatasaray” 4 milyon avroluq büdcə ayırıb və rəsmi təklif göndərib.
Bununla yanaşı, Mauro İkardinin illik 7 milyon avro maaş və 2 illik müqavilə tələb etdiyi bildirilir. Futbolçunun menecerinin klubun təklif etdiyi məbləği aşağı hesab etdiyi deyilir.
“Sabah” qəzetinin xəbərinə görə, klub prezidenti Dursun Özbek mövcud şərtlər daxilində təklifin artırılmasını düşünmür. Tərəflər arasında danışıqların davam etdiyi, yekun qərarın isə yaxın günlərdə veriləcəyi gözlənilir.
“Qalatasaray” azarkeşləri indi gözlərini Mauro İkardinin gələcək qərarına çevirib. Argentinalı futbolçunun yaxın günlərdə mövqeyini dəqiqləşdirməsi gözlənilir.

While new contract negotiations with Mauro Icardi continue at "Galatasaray," attention-grabbing claims about the Argentine forward's future have come to the agenda.
Medianews.az reports that according to news in the Turkish press, the report presented by head coach Okan Buruk to the management has affected the club's transfer planning.
After the Turkish Football Federation announced the foreign player limit in the 10+4 format, it is stated that "Galatasaray" has taken a cautious stance regarding the Icardi issue. It is claimed that the club management has reconsidered the transfer budget due to the high cost.
According to information, Okan Buruk did not present a firm "he must stay" report to the management regarding Mauro Icardi's stay in the team. Consequently, it is emphasized that the club is not warm to increasing the offer to the footballer. It is noted that Icardi's staying in the team after this process is difficult.
According to claims, "Galatasaray" has allocated a budget of 4 million euros for the Argentine forward, who earns approximately 10 million euros annually, and has made an official offer.
Additionally, it is reported that Mauro Icardi demands an annual salary of 7 million euros and a 2-year contract. The player's agent considers the amount offered by the club low.
According to the "Sabah" newspaper, club president Dursun Özbek does not consider increasing the offer under the current conditions. Negotiations between the parties are continuing, and a final decision is expected to be made in the coming days.
"Galatasaray" fans are now turning their eyes to Mauro Icardi's future decision. The Argentine footballer is expected to clarify his position in the coming days.