İkardi ilə yollar ayrılır? -
“Qalatasaray”da Mauro İkardi ilə yeni müqavilə danışıqları davam edərkən argentinalı hücumçunun gələcəyi ilə bağlı diqqətçəkən iddialar gündəmə gəlib.
Medianews.az xəbər verir ki, Türkiyə mətbuatında yer alan xəbərlərə görə, baş məşqçi Okan Burukun rəhbərliyə təqdim etdiyi hesabat klubun transfer planlamasına təsir edib.
Türkiyə Futbol Federasiyasının legioner limitini 10+4 formatında açıqlamasından sonra “Qalatasaray”ın İkardi məsələsində ehtiyatlı mövqe tutduğu bildirilir. Klub rəhbərliyinin yüksək maliyyət səbəbindən transfer büdcəsinə yenidən baxdığı iddia olunur.
Məlumata görə, Okan Buruk Mauro İkardinin komandada qalması ilə bağlı rəhbərliyə qəti “qalmalıdır” məzmunlu hesabat təqdim etməyib. Bu səbəbdən klubun futbolçuya təklifin artırılmasına isti yanaşmadığı vurğulanır. İkardinin də bu prosesdən sonra komandada qalmasının çətin olduğu qeyd edilir.
İddialara əsasən, illik təxminən 10 milyon avro qazanan argentinalı hücumçu üçün “Qalatasaray” 4 milyon avroluq büdcə ayırıb və rəsmi təklif göndərib.
Bununla yanaşı, Mauro İkardinin illik 7 milyon avro maaş və 2 illik müqavilə tələb etdiyi bildirilir. Futbolçunun menecerinin klubun təklif etdiyi məbləği aşağı hesab etdiyi deyilir.
“Sabah” qəzetinin xəbərinə görə, klub prezidenti Dursun Özbek mövcud şərtlər daxilində təklifin artırılmasını düşünmür. Tərəflər arasında danışıqların davam etdiyi, yekun qərarın isə yaxın günlərdə veriləcəyi gözlənilir.
“Qalatasaray” azarkeşləri indi gözlərini Mauro İkardinin gələcək qərarına çevirib. Argentinalı futbolçunun yaxın günlərdə mövqeyini dəqiqləşdirməsi gözlənilir.

В то время как в «Галатасарае» продолжаются переговоры о новом контракте с Мауро Икарди, появились примечательные заявления относительно будущего аргентинского нападающего.
Medianews.az сообщает, что согласно сообщениям турецкой прессы, доклад главного тренера Окана Бурука руководству оказал влияние на трансферное планирование клуба.
После того как Турецкая футбольная федерация объявила лимит на легионеров в формате 10+4, «Галатасарай» занял осторожную позицию по вопросу Икарди. Сообщается, что руководство клуба пересматривает трансферный бюджет из-за высокой стоимости.
По информации, Окан Бурук не предоставил руководству твердого доклада с однозначной рекомендацией «нужно оставлять» Мауро Икарди в команде. Поэтому подчеркивается, что клуб неохотно относится к увеличению предложения футболисту. Также отмечается, что после этого этапа остаться в команде будет сложно и самому Икарди.
Согласно заявлениям, «Галатасарай» выделил бюджет в размере 4 миллионов евро для аргентинского нападающего, зарабатывающего примерно 10 миллионов евро в год, и направил официальное предложение.
В то же время сообщается, что Мауро Икарди требует годовую зарплату в размере 7 миллионов евро и 2-летний контракт. Считается, что агент футболиста считает предложенную клубом сумму слишком низкой.
По информации газеты «Сабах», президент клуба Дурсун Озбек не намерен увеличивать предложение в текущих условиях. Ожидается, что переговоры между сторонами продолжатся, а окончательное решение будет принято в ближайшие дни.
Болельщики «Галатасарая» теперь обращают свой взор на будущее решение Мауро Икарди. Ожидается, что аргентинский футболист уточнит свою позицию в ближайшие дни.