Ermənistan və ABŞ TRIPP sazişini imzalayıb -
XİN sənədin ilkin olaraq mayın 26-da ABŞ dövlət katibi Marko Rubionun Ermənistana səfəri zamanı paraflandığını xatırladıb.
Ermənistan XİN-in yaydığı videogörüntüdə xarici işlər naziri Ararat Mirzoyanın sənədi imzaladığı əks olunub.
Mirzoyanın sözlərinə görə, bir neçə gün əvvəl o və ABŞ dövlət katibi Marko Rubio tərəfindən ilkin olaraq paraflanan sənəd daha sonra ABŞ tərəfindən imzalanaraq Ermənistana göndərilib: “Dövlət katibi Rubio sazişi imzaladı, sənəd Ermənistana göndərildi və indi mən Ermənistan tərəfi adından imzamı atdım”.
Mirzoyan qeyd edib ki, bununla sənədin distant imzalanması prosesi başa çatıb: “Beləliklə, distant imzalama prosesi tamamlandı və saziş ratifikasiya üçün hazırdır”./APA

Armenia and the US have signed a framework agreement under the TRIPP project.
The Ministry of Foreign Affairs recalled that the document was initially initialed on May 26 during US Secretary of State Mark Rubio's visit to Armenia.
The video released by the Armenian Ministry of Foreign Affairs shows Foreign Minister Ararat Mirzoyan signing the document.
According to Mirzoyan, the document initially initialed a few days ago by him and US Secretary of State Mark Rubio was later signed by the US and sent to Armenia: “Secretary of State Rubio signed the agreement, the document was sent to Armenia, and now I have signed on behalf of the Armenian side.”
Mirzoyan noted that this completes the process of signing the document remotely: “Thus, the remote signing process is completed and the agreement is ready for ratification.” /APA