Ermənistan və ABŞ TRIPP sazişini imzalayıb -
XİN sənədin ilkin olaraq mayın 26-da ABŞ dövlət katibi Marko Rubionun Ermənistana səfəri zamanı paraflandığını xatırladıb.
Ermənistan XİN-in yaydığı videogörüntüdə xarici işlər naziri Ararat Mirzoyanın sənədi imzaladığı əks olunub.
Mirzoyanın sözlərinə görə, bir neçə gün əvvəl o və ABŞ dövlət katibi Marko Rubio tərəfindən ilkin olaraq paraflanan sənəd daha sonra ABŞ tərəfindən imzalanaraq Ermənistana göndərilib: “Dövlət katibi Rubio sazişi imzaladı, sənəd Ermənistana göndərildi və indi mən Ermənistan tərəfi adından imzamı atdım”.
Mirzoyan qeyd edib ki, bununla sənədin distant imzalanması prosesi başa çatıb: “Beləliklə, distant imzalama prosesi tamamlandı və saziş ratifikasiya üçün hazırdır”./APA

Армения и США подписали соглашение TRIPP -
МИД напомнил, что документ был предварительно парафирован 26 мая во время визита государственного секретаря США Марко Рубио в Армению.
На видеоматериале, распространённом МИД Армении, отражён момент подписания документа министром иностранных дел Араратом Мирзояном.
По словам Мирзояна, документ, который несколько дней назад был предварительно парафирован им и государственным секретарём США Марко Рубио, затем был подписан США и отправлен в Армению: «Государственный секретарь Рубио подписал соглашение, документ был отправлен в Армению, и теперь я подписал его от имени армянской стороны».
Мирзоян отметил, что этим процесс дистанционного подписания документа завершён: «Таким образом, процесс дистанционного подписания завершён, и соглашение готово к ратификации»./APA