Epşteyn işi ilə bağlı 300 tanınmış şəxsin
ABŞ-ın Baş prokuroru Pem Bondi amerikalı maliyyəçi Ceffri Epşteynin sənədlərində adı çəkilən 300-dən çox tanınmış şəxsin adının siyahısını dərc edib.
Bu barədə “Fox News” onun Konqres üzvlərinə ünvanladığı məktuba istinadən məlumat yayıb.
Məlumata görə, məktubda Ədliyyə Nazirliyinin Epşteyn işi sənədlərində ən azı bir dəfə adı çəkilən bütün sabiq və hazırkı vəzifəli şəxslər və ya siyasi cəhətdən güclü fiqurların adları yer alır.
Bunlara Britaniya şahzadəsi Harri, amerikalı televiziya aparıcısı və iş adamı Kim Kardaşyan, musiqiçilər Kurt Kobain, Brüs Sprinqstin və digər məşhurlar da daxildir./lent.az

Генеральный прокурор США Пем Бонди опубликовал список из более чем 300 известных лиц, имена которых упоминаются в документах американского финансиста Джеффри Эпштейна.
Об этом сообщает «Fox News» со ссылкой на письмо, адресованное им членам Конгресса.
Сообщается, что в письме приведены имена всех бывших и действующих должностных лиц или политически влиятельных фигур, которые упоминаются как минимум один раз в документах Министерства юстиции по делу Эпштейна.
Среди них — британский принц Гарри, американская телеведущая и бизнесвумен Ким Кардашьян, музыканты Курт Кобейн, Брюс Спрингстин и другие известные личности./lent.az