Danla Biliçin keçmiş sevgilisinə
Sosial media fenomeni Danla Biliç kimi tanınan Damla Aktepeni döyən keçmiş sevgilisi Berk Çetin barəsində məhkəmə qərarı açıqlanıb.
Medianews.az xəbər verir ki, İstanbul 29-cu Asliye Cəza Məhkəməsi Berk Çetini “qadına qarşı qəsdən yüngül xəsarət yetirmə” maddəsi ilə 5 ay həbs cəzasına məhkum edib. Daha sonra məhkəmə hökmün icrasını təxirə salıb.
İttihama görə, Berk Çetin Eyüpsultandakı idman klubunun restoranında Aktepeyı döyüb və daha əvvəl də ona qarşı zorakılıq tətbiq edib. Təqsirləndirilən şəxs məhkəmədə verdiyi ifadədə əməlindən peşman olduğunu bildirib.
İstintaq materiallarında hadisə yerinin kamera görüntülərinə əsasən Çetinin Aktepenin baş və üz nahiyəsinə zərbələr endirdiyi qeyd olunub. Uzlaşdırma cəhdi edilsə də, tərəflər arasında razılaşma əldə olunmayıb.
Prokurorluq Berk Çetin üçün 9 aydan 1 il 6 aya qədər həbs cəzası tələb etmişdi. Məhkəmə yekunda 5 aylıq həbs hökmü çıxarıb və hökmün açıqlanmasının geri saxlanılmasına qərar verib.

Бывшему парню Данлы Биллич
Судебное решение в отношении бывшего парня, избивавшего социальную медиа-феномен Данлу Билич, известную как Дамла Актепе, было объявлено.
Как сообщает Medianews.az, 29-й уголовный суд первой инстанции Стамбула приговорил Берка Четина к 5 месяцам тюремного заключения по статье «умышленное причинение легких телесных повреждений женщине». Позже суд отложил исполнение приговора.
По обвинению, Берк Четин избил Актепе в ресторане спортивного клуба в Эюпсултане, а ранее уже применял насилие против нее. Обвиняемый в своем показании в суде заявил, что сожалеет о содеянном.
В материалах следствия на основании видеокамер с места происшествия отмечается, что Четин наносил удары по голове и лицу Актепе. Несмотря на попытки примирения, соглашение между сторонами не было достигнуто.
Прокуратура требовала для Берка Четина наказание в виде лишения свободы сроком от 9 месяцев до 1 года 6 месяцев. В итоге суд вынес приговор о 5 месяцах тюрьмы и решил отложить оглашение приговора.