Bu rayonun 15 kəndində
Sabah Naxçıvan Muxtar Respublikasının Babək rayonunun bir sıra kəndlərdə elektrik enerjisinin verilişində müvəqqəti fasilə yaranacaq.
"Azərişıq" ASC-nin Naxçıvan Regional Enerji Təchizatı və Satışı İdarəsindən Medianews.az-a verilən məlumata görə, 110/35 kV-luq Xalxal yarımstansiyasından qidalanan 35/10 kV-luq Kərimbəyli yarımstansiyasında planlı təmir işləri aparılacaq.
Aprelin 1-i saat 11:00-dan 14:00-dək təmir işləri ilə əlaqədar olaraq Kərimbəyli yarımstansiyasından qidalanan 10 kV-luq xətlər üzrə elektrik enerjisinin verilişi müvəqqəti dayandırılacaq.
Bu səbəbdən Su kəməri, Kərimbəyli, Zeynəddin, Sirab kənd (Sirab zavod), Kosmos, Göynük və Quşçuluq hava elektrik verilişi xətlərində gərginlik olmayacaq. Həmin xətlər vasitəsilə enerji ilə təmin olunan Dizə, Qaraqala, Kəlbəoruc Dizə, Kültəpə, Kərimbəyli, Sirab kənd (Sirab zavod), Zeynəddin, Qahab, Naxışnərgiz, Nəcəfəli Dizə, Nəhəcir, Göynük, Yarımca, Badaşqan və Hacıvar kəndlərinə elektrik enerjisinin verilişi müvəqqəti dayandırılacaq.

In 15 villages of this district
Tomorrow, there will be a temporary interruption in the electricity supply in several villages of Babek district of the Nakhchivan Autonomous Republic.
According to information provided to Medianews.az by the Nakhchivan Regional Energy Supply and Sales Department of "Azerishiq" JSC, planned maintenance works will be carried out at the 35/10 kV Karimbeyli substation fed from the 110/35 kV KhalKhal substation.
On April 1, from 11:00 to 14:00, due to maintenance works, electricity supply will be temporarily suspended on the 10 kV lines fed from the Karimbeyli substation.
Therefore, there will be no voltage on the Su kemeri, Karimbeyli, Zeynaddin, Sirab village (Sirab factory), Cosmos, Goynyuk, and Quşçuluq overhead power lines. Electricity supply will be temporarily suspended to the villages of Diza, Qaraqala, Kelbearuj Diza, Kultape, Karimbeyli, Sirab village (Sirab factory), Zeynaddin, Qahab, Nakhishnargiz, Najafali Diza, Nahecir, Goynyuk, Yarmja, Badashgan, and Haji var, which are supplied with energy via these lines.