Avropa çempionatının ikinci günü:
Gürcüstanın paytaxtı Tbilisidə keçirilən cüdo üzrə böyüklər arasında Avropa çempionatının ikinci günündə daha bir cüdoçumuz mübarizəyə qoşulacaq.
Medianews.az Oxu.Az-a istinadən xəbər verir ki, bu gün Azərbaycanın son olimpiya çempionu, 73 kiloqram çəki dərəcəsində çıxış edən Hidayət Heydərov tatami üzərinə çıxacaq.
İdmançımız 1/16 final mərhələsi çərçivəsində Yunanıstan təmsilçisi Konstantinos Tsaparas ilə üz-üzə gələcək.
Xatırladaq ki, çempionatın ilk günündə yarışa qatılan 7 cüdoçumuzdan ikisi - 60 kiloqram çəkidə çıxış edən Əhməd Yusifov və 66 kiloqram çəkidə Turan Bayramov ölkəmizin aktivinə bürünc medallar yazdırıblar.

On the second day of the European Judo Championships for adults held in Tbilisi, the capital of Georgia, another Azerbaijani judoka will join the fight.
According to Medianews.az citing Oxu.Az, today Azerbaijan's latest Olympic champion Hidayat Heydarov, competing in the 73 kilogram weight category, will step onto the tatami.
Our athlete will face the Greek representative Konstantinos Tsaparas in the round of 1/16 finals.
Recall that on the first day of the championship, out of the 7 judokas who participated, two – Ahmad Yusifov competing in the 60 kilogram weight category and Turan Bayramov in the 66 kilogram weight category – brought bronze medals to our country’s tally.