Xameneinin dəfnində Azərbaycandan onlar iştirak edəcək
İranın sabiq Ali rəhbəri Seyid Əli Xameneinin dəfn mərasimində Azərbaycandan nümayəndə heyəti iştirak edəcək.
Medianews.az xəbər verir ki, nümayəndə heyətinə Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarova Baş nazirin müavini Şahin Mustafayev, Naxçıvan Muxtar Respublikasının Baş naziri Cabbar Musayev və digər rəsmilər daxildir.
Qeyd edək ki, Əli Xameneinin vida mərasimi 4-5 iyul tarixlərində Tehrandakı Mosalla kompleksində keçiriləcək, cənazə daha sonra Qum şəhərinə yola salınacaq.
Qum şəhərində vida mərasimindən sonra Ayətullah Seyid Əli Xamenei öz vəsiyyətinə uyğun olaraq iyulun 9-da Məşhəddə torpağa tapşırılacaq.
Xatırladaq ki, Seyid Əli Xamenei 28 fevralda ABŞ və İsrailin Tehrana birgə hücumu zamanı yaxın ailə üzvləri ilə birlikdə öldürülüb. Daha sonra onun yerinə oğlu Müctəba Xamenei seçilib.

A delegation from Azerbaijan will participate in the funeral ceremony of Iran's former Supreme Leader Seyyed Ali Khamenei.
Medianews.az reports that the delegation includes Milli Majlis Speaker Sahiba Gafarova, Deputy Prime Minister Shahin Mustafayev, Prime Minister of the Nakhchivan Autonomous Republic Jabbar Musayev, and other officials.
It should be noted that Ali Khamenei's farewell ceremony will be held on July 4-5 at the Mosalla Complex in Tehran, and the body will then be sent to the city of Qom.
After the farewell ceremony in Qom, Ayatollah Seyyed Ali Khamenei will, according to his will, be buried in Mashhad on July 9.
Recall that Seyyed Ali Khamenei was killed on February 28 along with close family members during a joint attack by the US and Israel on Tehran. Afterwards, his son Mojtaba Khamenei was elected in his place.