Ukrayna Krım körpüsü yaxınlığında bir neçə vacib hədəfə zərbələr endirib
Ukrayna qoşunları Krım körpüsünün yaxınlığında və işğal olunmuş Krım ərazisində bir neçə vacib hədəfə zərbələr endirərək düşmənin logistika və hava hücumundan müdafiə sistemlərinə hücum edib.
Ukrayna Prezidenti Volodimir Zelenski “Telegram” səhifəsində bildirib ki, əməliyyat Rusiyanın Ukrayna əhalisinə qarşı hücumlarına cavab olub. Əməliyyatda Ukrayna Təhlükəsizlik Xidmətinin, Pilotsuz Sistemlər Qüvvələrinin, Baş Kəşfiyyat İdarəsinin və Xüsusi Əməliyyat Qüvvələrinin bölmələri iştirak edib.
Dövlət başçısı qeyd edib ki, zərbələr cəbhə xəttindən təxminən 300 kilometr aralıda yerləşən hərbi logistika, neft sənayesi və Rusiya hava hücumundan müdafiə obyektlərini hədəf alıb.
“Krım körpüsünün hər iki tərəfindəki obyektlərə zərbə endirilib: Krasnodar diyarında neft daşınması üçün dəniz logistika obyekti və müvəqqəti işğal olunmuş Kerç şəhərindəki neft bazası”, - deyə o, dəqiqləşdirib.
Bundan əlavə, Zelenskinin sözlərinə görə, düşmənin hərbi logistika obyektləri, S-400 zenit-raket sistemlərinin bir hissəsi olan dörd radar stansiyası və iki “Pantsir” raket sistemi uğurla vurulub./AZƏRTAC

Ukrainian forces have struck several important targets near the Crimean Bridge and in the occupied territory of Crimea, attacking the enemy's logistics and air defense systems.
Ukrainian President Volodymyr Zelensky stated on his "Telegram" page that the operation was in response to Russia's attacks on the Ukrainian population. The operation involved units of the Ukrainian Security Service, Drone Forces, the Main Intelligence Directorate, and Special Operations Forces.
The head of state noted that the strikes targeted military logistics, the oil industry, and Russian air defense facilities located about 300 kilometers away from the front line.
"Objects on both sides of the Crimean Bridge were struck: a maritime logistics facility for oil transportation in Krasnodar Krai and an oil depot in the temporarily occupied city of Kerch," he specified.
Additionally, according to Zelensky, enemy military logistics facilities, four radar stations that are part of the S-400 surface-to-air missile systems, and two "Pantsir" missile systems were successfully hit./AZERTAC