Ukrayna Krım körpüsü yaxınlığında bir neçə vacib hədəfə zərbələr endirib
Ukrayna qoşunları Krım körpüsünün yaxınlığında və işğal olunmuş Krım ərazisində bir neçə vacib hədəfə zərbələr endirərək düşmənin logistika və hava hücumundan müdafiə sistemlərinə hücum edib.
Ukrayna Prezidenti Volodimir Zelenski “Telegram” səhifəsində bildirib ki, əməliyyat Rusiyanın Ukrayna əhalisinə qarşı hücumlarına cavab olub. Əməliyyatda Ukrayna Təhlükəsizlik Xidmətinin, Pilotsuz Sistemlər Qüvvələrinin, Baş Kəşfiyyat İdarəsinin və Xüsusi Əməliyyat Qüvvələrinin bölmələri iştirak edib.
Dövlət başçısı qeyd edib ki, zərbələr cəbhə xəttindən təxminən 300 kilometr aralıda yerləşən hərbi logistika, neft sənayesi və Rusiya hava hücumundan müdafiə obyektlərini hədəf alıb.
“Krım körpüsünün hər iki tərəfindəki obyektlərə zərbə endirilib: Krasnodar diyarında neft daşınması üçün dəniz logistika obyekti və müvəqqəti işğal olunmuş Kerç şəhərindəki neft bazası”, - deyə o, dəqiqləşdirib.
Bundan əlavə, Zelenskinin sözlərinə görə, düşmənin hərbi logistika obyektləri, S-400 zenit-raket sistemlərinin bir hissəsi olan dörd radar stansiyası və iki “Pantsir” raket sistemi uğurla vurulub./AZƏRTAC

Украинские войска нанесли удары по нескольким важным целям вблизи Крымского моста и на оккупированной территории Крыма, атакуя логистику врага и системы противовоздушной обороны.
Президент Украины Владимир Зеленский заявил на своей странице в «Telegram», что операция была ответом на нападения России на население Украины. В операции принимали участие подразделения Службы безопасности Украины, Сил беспилотных систем, Главного разведывательного управления и Сил специальных операций.
Глава государства отметил, что удары были нанесены по военной логистике, нефтяной промышленности и объектам противовоздушной обороны России, расположенным примерно в 300 километрах от линии фронта.
«Были нанесены удары по объектам с обеих сторон Крымского моста: морской логистический объект для транспортировки нефти в Краснодарском крае и нефтебаза в временно оккупированном городе Керчь», — уточнил он.
Кроме того, по словам Зеленского, успешно поразили военные логистические объекты противника, четыре радиолокационные станции, являющиеся частью зенитно-ракетных систем С-400, и два ракетных комплекса «Панцирь»./АЗЕРТАДЖ