Türkiyədə İran PUA-sının qalıqları tapıldı
Türkiyənin Ordu vilayətinin Ünye bölgəsində ötən gün səhər saatlarında dəniz kənarında naməlum cisim aşkar edilib.
Oxu.Az xəbər verir ki, mütəxəssislərin apardığı araşdırmalar nəticəsində həmin cismin İran istehsalı olan kamikadze pilotsuz uçuş aparatı (PUA) olduğu müəyyənləşib.
Qeyd olunub ki, vətəndaşlar dəniz kənarında şübhəli cisim görərək dərhal 112 Təcili Çağrı Mərkəzinə məlumat veriblər. Xəbərdarlıqdan sonra əraziyə polis, jandarm və sahil mühafizə qrupları gəlib.
Detallı araşdırma üçün bölgəyə ekspertlər cəlb edilib. Hadisə ilə bağlı araşdırmalar davam etdirilir.

В Турции обнаружены обломки иранского БПЛА
В понедельник утром на берегу моря в районе Юнье провинции Орду Турции было обнаружено неизвестное предмет.
По информации Oxu.Az, по результатам исследований, проведённых специалистами, установлено, что данный предмет является иранским пилотируемым беспилотным летательным аппаратом (БПЛА) камикадзе.
Отмечается, что жители, увидев подозрительный предмет на берегу моря, сразу же сообщили в Центр экстренных вызовов 112. После предупреждения на место прибыли полиция, жандармерия и береговая охрана.
Для детального исследования в регион были привлечены эксперты. Расследование по инциденту продолжается.