Tramp İtaliyanın İranı əvəz etməsi təklifinə
ABŞ prezidenti Donald Tramp qarşıdan gələn Dünya Kubokunda İran milli komandasının İtaliya ilə əvəz olunmasını nəzərdən keçirəcəyini bildirib.
Ağ evdə jurnalistlərlə görüş zamanı ABŞ Prezidenti İran komandasının İtaliya ilə əvəz olunması ehtimalını maraqlı adlandırıb. "İcazə verin, bir az düşünüm", - deyə o, Dövlət Katibi Marko Rubiodan təkliflə bağlı şərh verməsini xahiş edib.
ABŞ Dövlət Katibi öz növbəsində bildirib ki, "ABŞ İran idmançılarına gəlməməyi deməyib": "İranın problemi onların idmançıları deyil, özləri ilə gətirmək istədikləri insanlardır - bəzilərinin SEPAH ilə əlaqələri ola bilər. Onlar özləri gəlməmək qərarına gəliblər. Biz idmançılara zərər vermək istəməzdik”.
Bir müddət əvvəl "Financial Times" qəzeti ABŞ Prezidentinin Qlobal Tərəfdaşlıq üzrə nümayəndəsi Paolo Zampollinin qarşıdan gələn Dünya Kubokunda İran milli komandasının İtaliya ilə əvəz olunmasını təklif etdiyini və bu təklifi ABŞ Prezidenti və FIFA Prezidenti Canni İnfantinoya çatdırdığına dair məlumat yayıb./Musavat.com

Trump's proposal for Italy to replace Iran
US President Donald Trump has stated that he is considering replacing the Iranian national team with Italy in the upcoming World Cup.
During a meeting with journalists at the White House, the US President called the possibility of replacing the Iranian team with Italy interesting. "Let me think a little," he said, asking Secretary of State Marco Rubio to comment on the proposal.
The US Secretary of State, for his part, said that "the US has not told Iranian athletes not to come": "Iran's problem is not their athletes, but the people they want to bring with them – some of whom may have ties to the IRGC (Islamic Revolutionary Guard Corps). They have decided not to come themselves. We did not want to harm the athletes."
Some time ago, the Financial Times reported that the US President's Global Partnership representative Paolo Zampolli had proposed replacing the Iranian national team with Italy in the upcoming World Cup and that this proposal had been conveyed to both the US President and FIFA President Gianni Infantino./Musavat.com