Tramp İtaliyanın İranı əvəz etməsi təklifinə
ABŞ prezidenti Donald Tramp qarşıdan gələn Dünya Kubokunda İran milli komandasının İtaliya ilə əvəz olunmasını nəzərdən keçirəcəyini bildirib.
Ağ evdə jurnalistlərlə görüş zamanı ABŞ Prezidenti İran komandasının İtaliya ilə əvəz olunması ehtimalını maraqlı adlandırıb. "İcazə verin, bir az düşünüm", - deyə o, Dövlət Katibi Marko Rubiodan təkliflə bağlı şərh verməsini xahiş edib.
ABŞ Dövlət Katibi öz növbəsində bildirib ki, "ABŞ İran idmançılarına gəlməməyi deməyib": "İranın problemi onların idmançıları deyil, özləri ilə gətirmək istədikləri insanlardır - bəzilərinin SEPAH ilə əlaqələri ola bilər. Onlar özləri gəlməmək qərarına gəliblər. Biz idmançılara zərər vermək istəməzdik”.
Bir müddət əvvəl "Financial Times" qəzeti ABŞ Prezidentinin Qlobal Tərəfdaşlıq üzrə nümayəndəsi Paolo Zampollinin qarşıdan gələn Dünya Kubokunda İran milli komandasının İtaliya ilə əvəz olunmasını təklif etdiyini və bu təklifi ABŞ Prezidenti və FIFA Prezidenti Canni İnfantinoya çatdırdığına dair məlumat yayıb./Musavat.com

Трамп на предложение Италии заменить Иран
Президент США Дональд Трамп заявил, что рассматривает возможность замены национальной сборной Ирана на Италию на предстоящем Кубке мира.
Во время встречи с журналистами в Белом доме президент США назвал вероятность замены команды Ирана на Италию интересной. "Позвольте мне немного подумать", — сказал он, попросив государственного секретаря Марко Рубио прокомментировать это предложение.
Государственный секретарь США, в свою очередь, заявил, что "США не говорили иранским спортсменам не приезжать": "Проблема Ирана не в их спортсменах, а в людях, которых они хотят привезти с собой — у некоторых из них могут быть связи с СЕПАХом. Они сами приняли решение не приезжать. Мы не хотели бы вредить спортсменам".
Некоторое время назад газета "Financial Times" сообщила, что представитель США по глобальному партнерству Паоло Замполлини предложил заменить национальную сборную Ирана на Италию на предстоящем Кубке мира и передал это предложение президенту США и президенту ФИФА Джанни Инфантино./Musavat.com