Tanınmış aktyorun gənc qıza dedikləri bu şəhəri ayağa qaldırdı –
Tanınmış komediya aktyoru Hasan Can Kayanın öz proqramında gənc qızın doğulduğu şəhər haqqında dediyi sözlər müzakirələrə səbəb olub və narazılıq yaradıb.
Medianews.az Musavat.com-a istinadən xəbər verir ki, Kaya bu dəfə verilişinə qatılan gənc bir qızla etdiyi dialoqla gündəmə gəlib.
Proqram zamanı mikrofona yaxınlaşan qızdan haralı olduğunu soruşan komediyaçı “Batman” cavabını eşidəndə təəccübünü gizlədə bilməyib. Bahar adlı qıza “Sən batmanlısan?” sualını verən Hasan Can Kaya daha sonra deyib:
“Canım, sən necə batmanlısan? Arxaya dön, səni görsünlər. Dostlar, o, batmanlıdır, amma həddindən artıq qərbli kimi görünür”.
KAYA.jpg (68 KB)
Bu sözlər sosial şəbəkələrdə geniş müzakirəyə səbəb olub. Xüsusilə Batman şəhəri ilə bağlı sosial media səhifələrində komediyaçıya qarşı etirazlar səsləndirilib:

Высказывания известного комедийного актера Хасана Джана Каи в его собственной программе о городе рождения молодой девушки вызвали обсуждения и недовольство.
Medianews.az, ссылаясь на Musavat.com, сообщает, что Кая на этот раз стал предметом обсуждения после диалога с молодой девушкой, участвовавшей в его передаче.
Во время программы, когда девушка подошла к микрофону, комик спросил ее, откуда она родом. Услышав ответ «Бэтман», он не смог скрыть свое удивление. Обратившись к девушке по имени Бахар, Хасан Джан Кая спросил: «Ты из Бэтмана?» и затем сказал:
«Дорогая, как это ты из Бэтмана? Повернись назад, чтобы тебя увидели. Друзья, она из Бэтмана, но выглядит как настоящая западная девушка».
KAYA.jpg (68 KB)
Эти слова вызвали широкое обсуждение в социальных сетях. Особенно на страницах в соцмедиа, посвященных городу Бэтман, раздались протесты против комика: