Polis tərəfindən saxlanılan aktyor TRT-nin serialından qovuldu
Xəbər verdiyimiz kimi, TRT Tabii-nin "Ateş Denizi" serialının çəkiliş meydançasına polis basqın edərək aktyor Erdem Kaynarcanı saxlayıb.
Polis bölməsinə aparılan və test nümunələri götürüldükdən sonra sərbəst buraxılan Erdem ekran işinin aktyor heyətindən çıxarılıb.
Layihənin yayım şirkəti məsələ ilə bağlı açıqlama yayaraq yaşanan hadisə səbəbindən bu qərarı aldıqlarını bildirib. Həmçinin qeyd olunub ki, Erdemin çəkildiyi bütün səhnələr ləğv olunacaq ki, bu da yayım şirkətinə milyonlarla lirə zərər vurub.
Hazırda Erdemin yerinə yeni baş rol ifaçısı axtarılır.
Qərar sosial mediada geniş müzakirələrə səbəb olub və hələ test nəticələri bəlli olmayan aktyora qarşı atılan bu addım qınanılıb. (Axşam.az)

Как сообщалось, полиция ворвалась на съемочную площадку сериала TRT Tabii "Огненное море" и арестовала актера Эрдема Кайнарджана.
После того, как Эрдем был доставлен в полицейский участок и у него взяли анализы, его отпустили на свободу, однако он был исключен из актерского состава проекта.
Компания, занимающаяся распространением проекта, распространила заявление, в котором сообщается, что именно из-за случившегося они приняли это решение. Также отмечается, что все сцены с участием Эрдема будут отменены, что нанесло компании многомиллионный ущерб.
В настоящее время ведутся поиски нового исполнителя главной роли вместо Эрдема.
Это решение вызвало широкие обсуждения в социальных сетях, и этот шаг в отношении актера, чьи результаты теста пока неизвестны, был осужден. (Axşam.az)