Polis tərəfindən saxlanılan aktyor TRT-nin serialından qovuldu
Xəbər verdiyimiz kimi, TRT Tabii-nin "Ateş Denizi" serialının çəkiliş meydançasına polis basqın edərək aktyor Erdem Kaynarcanı saxlayıb.
Polis bölməsinə aparılan və test nümunələri götürüldükdən sonra sərbəst buraxılan Erdem ekran işinin aktyor heyətindən çıxarılıb.
Layihənin yayım şirkəti məsələ ilə bağlı açıqlama yayaraq yaşanan hadisə səbəbindən bu qərarı aldıqlarını bildirib. Həmçinin qeyd olunub ki, Erdemin çəkildiyi bütün səhnələr ləğv olunacaq ki, bu da yayım şirkətinə milyonlarla lirə zərər vurub.
Hazırda Erdemin yerinə yeni baş rol ifaçısı axtarılır.
Qərar sosial mediada geniş müzakirələrə səbəb olub və hələ test nəticələri bəlli olmayan aktyora qarşı atılan bu addım qınanılıb. (Axşam.az)

As we reported, the police raided the set of TRT Tabii's "Ateş Denizi" series and detained actor Erdem Kaynarca.
Erdem, who was taken to the police station and released after samples were taken for testing, has been removed from the cast of the screen production.
The project's broadcasting company issued a statement regarding the matter, stating that they made this decision due to the incident. It was also noted that all scenes featuring Erdem will be canceled, which caused millions of lira in losses to the broadcasting company.
Currently, a new lead actor is being sought to replace Erdem.
The decision has sparked widespread discussions on social media, and this step taken against the actor, whose test results are not yet known, has been condemned. (Axşam.az)