Sumqayıtdakı partlayışla bağlı son durum-
Medianews.az xəbər verir ki, hadisə ilə Fövqəladə Hallar Nazirliyinin “112” qaynar telefon xəttinə məlumat daxil olub.
Məlumatla əlaqədar dərhal əraziyə FHN-in Dövlət Yanğından Mühafizə Xidmətinin Sumqayıt Şəhər Yanğından Mühafizə İdarəsinin qüvvələri cəlb olunub.
Hadisə yerində əməliyyat şəraitinin qiymətləndirilməsi zamanı beşmərtəbəli yaşayış binasının birinci mərtəbəsində yerləşən vətəndaşa məxsus mənzilin hamam otağında yanğınla müşayiət olunmayan partlayışın baş verdiyi müəyyən olunub.
Partlayış dalğasının təsirindən ümumi sahəsi 64kv.m. olan üçotaqlı mənzilin hamam otağının lambirdən ibarət tavanı 6kv.m. sahədə dağılıb və mətbəxin 1 ədəd pəncərə şüşəsi sınıb. 2016-cı il təvəllüdlü azyaşlı müxtəlif dərəcəli xəsarətlər alıb.

An explosion occurred in a residential building located in the 42nd district of Sumgayit city.
Medianews.az reports that the incident was reported to the Emergency Situations Ministry’s "112" hotline.
In connection with the information, forces from the State Fire Protection Service of the Emergency Situations Ministry’s Sumgayit City Fire Protection Department were immediately dispatched to the area.
During the assessment of the operational situation at the scene, it was determined that a non-fire accompanied explosion occurred in the bathroom of an apartment owned by a citizen located on the first floor of a five-story residential building.
As a result of the blast wave, the wooden paneled ceiling of the bathroom of the three-room apartment, with a total area of 64 sq.m., was damaged over an area of 6 sq.m., and one kitchen window pane was broken. A minor born in 2016 suffered various degrees of injuries.