Sumqayıtdakı partlayışla bağlı son durum-
Medianews.az xəbər verir ki, hadisə ilə Fövqəladə Hallar Nazirliyinin “112” qaynar telefon xəttinə məlumat daxil olub.
Məlumatla əlaqədar dərhal əraziyə FHN-in Dövlət Yanğından Mühafizə Xidmətinin Sumqayıt Şəhər Yanğından Mühafizə İdarəsinin qüvvələri cəlb olunub.
Hadisə yerində əməliyyat şəraitinin qiymətləndirilməsi zamanı beşmərtəbəli yaşayış binasının birinci mərtəbəsində yerləşən vətəndaşa məxsus mənzilin hamam otağında yanğınla müşayiət olunmayan partlayışın baş verdiyi müəyyən olunub.
Partlayış dalğasının təsirindən ümumi sahəsi 64kv.m. olan üçotaqlı mənzilin hamam otağının lambirdən ibarət tavanı 6kv.m. sahədə dağılıb və mətbəxin 1 ədəd pəncərə şüşəsi sınıb. 2016-cı il təvəllüdlü azyaşlı müxtəlif dərəcəli xəsarətlər alıb.

В жилом доме, расположенном в 42-м микрорайоне города Сумгайыт, произошел взрыв.
Как сообщает Medianews.az, информация о происшествии поступила на горячую линию «112» Министерства чрезвычайных ситуаций.
В связи с полученной информацией, для ликвидации последствий на место происшествия были направлены силы Государственной службы пожарной охраны Сумгайытского городского управления МЧС.
При оценке оперативной обстановки на месте происшествия было установлено, что в ванной комнате квартиры на первом этаже пятиэтажного жилого дома, принадлежащей гражданину, произошёл взрыв без последующего пожара.
Под воздействием взрывной волны деревянный потолок ванной комнаты общей площадью 64 кв.м. трехкомнатной квартиры был повреждён на площади 6 кв.м., а одно оконное стекло кухни разбилось. Ребенок 2016 года рождения получил травмы различной степени тяжести.