"Real"ın əfsanəsi vəfat etdi - FOTO
Medianews.az xəbər verir ki, o, 1957-ci ildə Madrid klubuna qoşulub 9 mövsüm komandada çıxış edib. “Kral klubu”nun heyətində o, 337 oyuna çıxıb və 4 dəfə Avropa Çempionlar Kubokunu (1958, 1959, 1960, 1966), 1 dəfə qitələrarası Kuboku, 6 dəfə La Liqanı və 1 dəfə İspaniya Kral kubokunu qazanıb.
Santamariya tarixdə ilk dəfə Avropa Çempionlar Kubokunu ardıcıl olaraq bir neçə dəfə qazanan əfsanəvi komandanın bir hissəsi olub.
“Santamariya klubumuzun ən böyük simvollarından biri kimi yaddaşlarda əbədi qalacaq. O, madridli azarkeşlərin və dünyanın hər yerindəki futbolsevərlərin xatirəsində həmişə yaşayacaq bir komandanın parçası idi. Di Stefano, Puşkaş, Xento və Kopa ilə birlikdə bu komanda “Real”ın əfsanəsinin əsasını qoydu. Santamariya hər zaman klubumuzun dəyərlərini təmsil edirdi və son anına qədər “Real” onun həyatının ən böyük ehtirası olaraq qaldı”, – deyə “kral klubu”nun prezidenti Florentino Peres bildirib.//Publika.az

Legendary Real footballer Jose Emilio Santamaria has passed away at the age of 96.
Medianews.az reports that he joined the Madrid club in 1957 and played for the team for 9 seasons. In the "Royal club," he appeared in 337 games and won the European Champions Cup 4 times (1958, 1959, 1960, 1966), the Intercontinental Cup once, La Liga 6 times, and the Spanish King's Cup once.
Santamaria was part of the legendary team that became the first in history to win the European Champions Cup consecutively multiple times.
"Santamaria will forever remain in memory as one of the greatest symbols of our club. He was part of a team that will always live in the memory of Madrid fans and football lovers around the world. Together with Di Stefano, Puskás, Gento, and Kopa, this team laid the foundation of Real's legend. Santamaria always represented the values of our club, and until his last moment, Real remained the greatest passion of his life," said Florentino Perez, president of the "Royal club." //Publika.az