İndoneziyanın kurort adası olan Balidə istirahət edən tanınmış şəxslər arasında qanlı dava düşüb. Qazaxıstanlı model Gülsesim Altaybekova rusiyalı blogger Karina Fadeyevaya ağır bədən xəsarətləri yetirdiyi üçün yerli polis tərəfindən saxlanılıb.
Milli.Az xəbər verir ki, hadisə Balidəki populyar barların birində baş verib. Məlumata görə, tərəflər arasında yaranan mübahisə qısa müddətdə fiziki qarşıdurmaya çevrilib. Təhlükəsizlik kameralarının görüntülərinə əsasən, model Gülsesim Altaybekova metal çıraq (işıqlandırma cihazı) ilə rusiyalı blogger Karina Fadeyevanın başına zərbələr endirib.
Hücum nəticəsində Karina Fadeyeva baş nahiyəsində dərin kəsiklər və kəllə-beyin travması alıb, eşitmə qabiliyyətinin qismən itirilb.
Qazaxıstanlı model Altaybekova Balidən qaçmağa cəhd edərkən saxlanılıb.
O, istintaq müddətində 60 günlük müvəqqəti həbs qətimkan tədbiri ilə nəzarət altına alınıb.
Onu ağır bədən xəsarəti yetirmə maddəsi ilə uzunmüddətli həbs cəzası gözləyir.
Klub rəhbərliyi münaqişənin bloggerin dostları tərəfindən başladıldığını iddia etsə də, zərərçəkən Fadeyeva bunun tamamilə əsassız olduğunu və hücumun qəfildən, səbəbsiz edildiyini bildirir. Qazaxıstan hökuməti öz vətəndaşına hüquqi yardım göstərmək üçün prosesi yaxından izləyir.

На курортном острове Бали в Индонезии произошла кровавая драка среди известных личностей, отдыхающих там. Казахстанская модель Гюльсесим Алтайбекова была задержана местной полицией за нанесение тяжких телесных повреждений российской блогерше Карине Фадеевой.
Как сообщает Milli.Az, инцидент произошел в одном из популярных баров на Бали. По информации, спор между сторонами вскоре перерос в физическое столкновение. Согласно записям камер безопасности, модель Гюльсесим Алтайбекова нанесла удары по голове российской блогерши Карине Фадеевой металлической люстрой (светильником).
В результате нападения у Карины Фадеевой наблюдаются глубокие порезы в области головы и черепно-мозговая травма, частично потеряна способность к слуху.
Казахстанская модель Алтайбекова была задержана при попытке покинуть Бали.
Ей на время следствия избрана мера пресечения в виде 60-дневного временного ареста под контролем.
Ей грозит длительный срок лишения свободы по обвинению в причинении тяжких телесных повреждений.
Руководство клуба утверждает, что конфликт был спровоцирован друзьями блогерши, однако пострадавшая Фадеева заявляет, что это абсолютно безосновательно, и нападение произошло внезапно и без причины. Правительство Казахстана внимательно следит за процессом, чтобы оказать своему гражданину юридическую помощь.