Paşinyan Bakıya gəlmək istəyir —
"Ümid edirəm ki, 2028-ci ildə "Avropa Siyasi Birliyi"nin zirvə toplantısına ev sahibliyi edəcəyi zaman Azərbaycana səfər etmək imkanım olacaq". Medianews.az xəbər verir ki, Ermənistanın baş naziri Nikol Paşinyan mayın 4-ü İrəvanda keçirilən İrəvan şəhərində “Avropa Siyasi Birliyi”nin 8-ci Zirvə toplantısının plenar iclasında belə deyib.
O, xatırladıb ki, Azərbaycan Prezidenti ilk dəfədir ki, videoformatda olsa da, Ermənistanda keçirilən tədbirdə iştirak edir.
Paşinyan əlavə edib ki, Ermənistan və Azərbaycan "Avropa Siyasi Birliyi”nin zirvə toplantılarına ev sahibliyi etmək üçün bir-birinin namizədliyini qarşılıqlı şəkildə dəstəkləyir.
O, həmçinin qeyd edib ki, Türkiyə Prezidenti ilə ilk görüşü Praqada Avropa Siyasi Birliyinin birinci zirvə toplantısı çərçivəsində baş tutub.
Paşinyan qeyd edib ki, Türkiyənin vitse-prezidenti bu gün İrəvanda keçirilən toplantıda iştirak edir. Baş nazir əlavə edib ki, bu, Türkiyənin vitse-prezidentinin Ermənistana ilk səfəridir.

Пашинян рассказал о своем желании посетить Азербайджан
"Надеюсь, что в 2028 году, когда "Европейский политический союз" проведет саммит, у меня будет возможность посетить Азербайджан". Medianews.az сообщает, что премьер-министр Армении Никол Пашинян сказал это на пленарном заседании восьмого саммита "Европейского политического союза", который прошел 4 мая в Ереване.
Он напомнил, что президент Азербайджана впервые участвует в мероприятии, проходящем в Армении, пусть и в видеоформате.
Пашинян добавил, что Армения и Азербайджан взаимно поддерживают кандидатуры друг друга для проведения саммитов "Европейского политического союза".
Он также отметил, что его первая встреча с президентом Турции состоялась в Праге в рамках первого саммита Европейского политического союза.
Пашинян отметил, что в сегодняшнем саммите в Ереване участвует вице-президент Турции. Премьер-министр добавил, что это первый визит вице-президента Турции в Армению.