Paşinyan Bakıya gəlmək istəyir —
"Ümid edirəm ki, 2028-ci ildə "Avropa Siyasi Birliyi"nin zirvə toplantısına ev sahibliyi edəcəyi zaman Azərbaycana səfər etmək imkanım olacaq". Medianews.az xəbər verir ki, Ermənistanın baş naziri Nikol Paşinyan mayın 4-ü İrəvanda keçirilən İrəvan şəhərində “Avropa Siyasi Birliyi”nin 8-ci Zirvə toplantısının plenar iclasında belə deyib.
O, xatırladıb ki, Azərbaycan Prezidenti ilk dəfədir ki, videoformatda olsa da, Ermənistanda keçirilən tədbirdə iştirak edir.
Paşinyan əlavə edib ki, Ermənistan və Azərbaycan "Avropa Siyasi Birliyi”nin zirvə toplantılarına ev sahibliyi etmək üçün bir-birinin namizədliyini qarşılıqlı şəkildə dəstəkləyir.
O, həmçinin qeyd edib ki, Türkiyə Prezidenti ilə ilk görüşü Praqada Avropa Siyasi Birliyinin birinci zirvə toplantısı çərçivəsində baş tutub.
Paşinyan qeyd edib ki, Türkiyənin vitse-prezidenti bu gün İrəvanda keçirilən toplantıda iştirak edir. Baş nazir əlavə edib ki, bu, Türkiyənin vitse-prezidentinin Ermənistana ilk səfəridir.

"I hope that in 2028, when the 'European Political Community' holds its summit, I will have the opportunity to visit Azerbaijan." Medianews.az reports that Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan said this at the plenary session of the 8th Summit of the 'European Political Community' held in Yerevan on May 4.
He recalled that the President of Azerbaijan is participating in the event held in Armenia for the first time, albeit in video format.
Pashinyan added that Armenia and Azerbaijan mutually support each other's candidacies to host the 'European Political Community' summit meetings.
He also noted that his first meeting with the President of Turkey took place in Prague within the framework of the first summit meeting of the European Political Community.
Pashinyan noted that Turkey's Vice President is participating in today's meeting held in Yerevan. The Prime Minister added that this is the first visit of Turkey's Vice President to Armenia.