Messi İspaniyadakı klubunu necə inkişaf etdirəcək:
Medianews.az Lent.az-a istinadən bildirir ki, İspaniya klubu rəsmi olaraq səhmlərin argentinalı futbolçuya satıldığını elan edib.
"Bu addım Messinin "Barselona" ilə sıx əlaqələrini və Kataloniyada idman və yerli istedadların inkişafına sadiqliyini gücləndirir - bu əlaqələr onun "Barselona"da olduğu dövrdən başlayıb və bu günə qədər davam edir.
Lionel Messinin gəlişi klub tarixində həm idman, həm də institusional inkişafı stimullaşdırmaq, təməllərini möhkəmləndirmək və istedadlara sərmayə qoymağa davam etmək məqsədi daşıyan yeni bir fəslin başlanğıcını qeyd edir", - “Kornella” klubunun açıqlamasında bildirilib:
Hələlik, “Kornella”da inkişaf təşəbbüsləri minimal olacaq. “Marca”nın məlumatına görə, bu, Messinin hələ də futbol oynaması ilə bağlıdır. Media qurumları onun karyerasının başa vurması ilə klub üçün əhəmiyyətli irəliləyişlər proqnozlaşdırır.
Məsələn, Lionel etibar etdiyi insanları əsas vəzifələrə təyin etməyi planlaşdırır.
Əsas diqqət akademiyaya yönələcək. “Kornella” artıq "Barselona"nın müdafiəçisi Jerar Martin və Kataloniya klubunun əfsanəsi Jordi Alba yetişdirib. "Arsenal"ın qapıçısı David Rayya da komandanın gənclər komandasının yetişdirməsi olub.
Buna görə də, argentinalı klubunun bu sektorunu əhəmiyyətli investisiyalarla inkişaf etdirəcək.
Klub Barselona əyalətindəki Kornella-de-Lobreqatda yerləşir. Ölkənin beşinci ən güclü liqası olan Kral İspaniya Futbol Federasiyasının Üçüncü divizionunda mübarizə aparır.

As reported, Lionel Messi has become the owner of the "Cornella" club.
Medianews.az citing Lent.az reports that the Spanish club officially announced the sale of shares to the Argentine footballer.
"This step strengthens Messi's close ties with 'Barcelona' and his commitment to the development of sports and local talents in Catalonia - these relations began during his time at 'Barcelona' and continue to this day.
The arrival of Lionel Messi marks the beginning of a new chapter in the club's history aimed at stimulating both sporting and institutional development, strengthening its foundations, and continuing to invest in talents," - the statement from the "Cornella" club read:
For now, development initiatives at "Cornella" will be minimal. According to "Marca," this is due to Messi still playing football. Media outlets predict significant progress for the club once his career ends.
For example, Lionel plans to appoint trusted people to key positions.
The main focus will be on the academy. "Cornella" has already produced Barcelona defender Gerard Martin and Catalan club legend Jordi Alba. Arsenal goalkeeper David Raya was also developed by the team's youth system.
Therefore, the Argentine will develop this sector of his club with significant investments.
The club is located in Cornella de Llobregat in the province of Barcelona. It competes in the Third Division of the Royal Spanish Football Federation, the country's fifth strongest league.
"Cornellà" is third in its group with 55 points after 30 rounds, five points behind the leader "Manresa" with four rounds remaining.