Messi İspaniyadakı klubunu necə inkişaf etdirəcək:
Medianews.az Lent.az-a istinadən bildirir ki, İspaniya klubu rəsmi olaraq səhmlərin argentinalı futbolçuya satıldığını elan edib.
"Bu addım Messinin "Barselona" ilə sıx əlaqələrini və Kataloniyada idman və yerli istedadların inkişafına sadiqliyini gücləndirir - bu əlaqələr onun "Barselona"da olduğu dövrdən başlayıb və bu günə qədər davam edir.
Lionel Messinin gəlişi klub tarixində həm idman, həm də institusional inkişafı stimullaşdırmaq, təməllərini möhkəmləndirmək və istedadlara sərmayə qoymağa davam etmək məqsədi daşıyan yeni bir fəslin başlanğıcını qeyd edir", - “Kornella” klubunun açıqlamasında bildirilib:
Hələlik, “Kornella”da inkişaf təşəbbüsləri minimal olacaq. “Marca”nın məlumatına görə, bu, Messinin hələ də futbol oynaması ilə bağlıdır. Media qurumları onun karyerasının başa vurması ilə klub üçün əhəmiyyətli irəliləyişlər proqnozlaşdırır.
Məsələn, Lionel etibar etdiyi insanları əsas vəzifələrə təyin etməyi planlaşdırır.
Əsas diqqət akademiyaya yönələcək. “Kornella” artıq "Barselona"nın müdafiəçisi Jerar Martin və Kataloniya klubunun əfsanəsi Jordi Alba yetişdirib. "Arsenal"ın qapıçısı David Rayya da komandanın gənclər komandasının yetişdirməsi olub.
Buna görə də, argentinalı klubunun bu sektorunu əhəmiyyətli investisiyalarla inkişaf etdirəcək.
Klub Barselona əyalətindəki Kornella-de-Lobreqatda yerləşir. Ölkənin beşinci ən güclü liqası olan Kral İspaniya Futbol Federasiyasının Üçüncü divizionunda mübarizə aparır.

Как сообщалось, Лионель Месси стал владельцем клуба «Корнелья».
Medianews.az, ссылаясь на Lent.az, сообщает, что испанский клуб официально объявил о продаже акций аргентинскому футболисту.
«Этот шаг укрепляет тесные связи Месси с «Барселоной» и его приверженность развитию спорта и местных талантов в Каталонии — эти отношения начались во время его пребывания в «Барселоне» и продолжаются до сих пор.
Приход Лионеля Месси знаменует начало новой главы в истории клуба как с точки зрения спортивного, так и институционального развития, нацеленной на укрепление основ и продолжение инвестирования в таланты», - говорится в заявлении клуба «Корнелья».
Пока что инициативы по развитию в «Корнелье» будут минимальными. По информации «Marca», это связано с тем, что Месси продолжает играть в футбол. СМИ прогнозируют значительный прогресс для клуба после завершения его карьеры.
Например, Лионель планирует назначать на ключевые должности людей, которым доверяет.
Основное внимание будет уделено академии. «Корнелья» уже выпустила защитника «Барселоны» Жерара Пике и легенду каталонского клуба Жорди Альбу. Вратарь «Арсенала» Давид Рая также является воспитанником молодежной команды клуба.
Соответственно, аргентинец планирует значительно инвестировать в развитие этого направления клуба.
Клуб расположен в Корнелья-де-Льобрегате, провинция Барселона. Он выступает в третьем дивизионе Королевской испанской футбольной федерации — пятом по силе национальном чемпионате.
По итогам 30 туров «Корнелья» занимает третье место в группе с 55 очками и отстает на пять очков от лидера «Манресы», при этом до конца осталось четыре тура.