Məşhur yutuber 3 ildən sonra YouTube-a qayıtdı:
3 illik fasilədən sonra YouTube-a qayıdan türkiyəli Enes Batur “Həyatım” adlı videosu ilə qısa müddətdə milyonlarla baxış toplayıb.
Medianews.az xəbər verir ki, video ilk 24 saatda 10 milyondan çox izlənərək böyük rezonans doğurub.
Sosial şəbəkələrdə onun bu videodan 6 milyon TL (təxminən 230 min 400 manat) qazandığı iddia olunub. Lakin Enes Batur bu məlumatların həqiqəti əks etdirmədiyini bildirib. O, əsas gəlirinin ianələrdən olduğunu və bu məbləğin 81 min 193 TL (təminən 3 min 118 manat) təşkil etdiyini açıqlayıb.
Batur həmçinin qeyd edib ki, yeni video sayəsində kanalına 800 min abunəçi əlavə olunub və ümumi abunəçi sayı 17,5 milyona çatıb.

После трехлетнего перерыва турок Энес Батур вернулся на YouTube и за короткое время набрал миллионы просмотров своим видео под названием «Моя жизнь».
Как сообщает Medianews.az, видео за первые 24 часа просмотрели более 10 миллионов раз, что вызвало большой резонанс.
В социальных сетях утверждали, что он заработал на этом видео 6 миллионов турецких лир (примерно 230 400 манатов). Однако Энес Батур заявил, что эти данные не соответствуют действительности. Он пояснил, что основной доход у него от пожертвований, и эта сумма составляет 81 193 турецких лир (примерно 3 118 манатов).
Батур также отметил, что благодаря новому видео на его канал подписалось 800 тысяч новых подписчиков, а общее число подписчиков достигло 17,5 миллиона.