Məktəbli sinif yoldaşını
Aprelin 20-də 286 nömrəli tam orta ümumtəhsil məktəbinin IX sinif şagirdi (müvafiq səbəbdən şagirdin adı qeyd olunmur) sinif yoldaşına xəsarət yetirib.
Bu barədə BŞTİ-indən məlumat verilib. Bildirilib ki, məktəb rəhbərliyi tərəfindən dərhal təcili-tibbi yardım çağırılıb. Şagirdə ilkin tibbi yardım göstərilib, müayinə və müalicə üçün səhiyyə müəssisəsinə aparılıb.
"Məsələ ilə əlaqədar şagirdin valideynlərinə və aidiyyəti qurumlara məlumat verilib. Məsələ aidiyyəti qurumlar tərəfindən nəzarətə götürülüb və müvafiq araşdırmalara başlanılıb. Həmçinin məktəbdaxili araşdırma çərçivəsində şagirdin sinif yoldaşları və müəllimlərlə söhbət aparılır. Məktəb psixoloqu tərəfindən şagirdlərlə zəruri dəstəkləyici tədbirlər həyata keçirilir", məlumatda qeyd olunub.
Qeyd edilib ki, ictimaiyyətdən araşdırma aparıldığını nəzərə alaraq, məsələyə daha həssas yanaşılması, hadisə barədə rəsmi qurumların açıqlamalarına istinad edilməsi xahiş olunur.//Bakıvaxtı.az

20 апреля ученик 9-го класса средней школы №286 (по соответствующей причине имя ученика не указывается) причинил повреждения своему однокласснику.
Об этом сообщили в БСТИ. Сообщается, что руководство школы немедленно вызвало скорую медицинскую помощь. Ученик получил первую медицинскую помощь, его отвезли в медицинское учреждение для обследования и лечения.
"В связи с данным инцидентом были информированы родители ученика и соответствующие органы. Вопрос взят под контроль соответствующими службами, начато соответствующее расследование. Также в рамках внутреннего школьного расследования проводится беседа с одноклассниками ученика и учителями. Со стороны школьного психолога с учениками осуществляются необходимые поддерживающие мероприятия", — говорится в сообщении.
Отмечается, что с учётом того, что проводится расследование, общественности рекомендуется проявлять максимальную чуткость и обращаться к официальным заявлениям соответствующих органов по данному инциденту.//Bakıvaxtı.az