Məktəbli sinif yoldaşını
Aprelin 20-də 286 nömrəli tam orta ümumtəhsil məktəbinin IX sinif şagirdi (müvafiq səbəbdən şagirdin adı qeyd olunmur) sinif yoldaşına xəsarət yetirib.
Bu barədə BŞTİ-indən məlumat verilib. Bildirilib ki, məktəb rəhbərliyi tərəfindən dərhal təcili-tibbi yardım çağırılıb. Şagirdə ilkin tibbi yardım göstərilib, müayinə və müalicə üçün səhiyyə müəssisəsinə aparılıb.
"Məsələ ilə əlaqədar şagirdin valideynlərinə və aidiyyəti qurumlara məlumat verilib. Məsələ aidiyyəti qurumlar tərəfindən nəzarətə götürülüb və müvafiq araşdırmalara başlanılıb. Həmçinin məktəbdaxili araşdırma çərçivəsində şagirdin sinif yoldaşları və müəllimlərlə söhbət aparılır. Məktəb psixoloqu tərəfindən şagirdlərlə zəruri dəstəkləyici tədbirlər həyata keçirilir", məlumatda qeyd olunub.
Qeyd edilib ki, ictimaiyyətdən araşdırma aparıldığını nəzərə alaraq, məsələyə daha həssas yanaşılması, hadisə barədə rəsmi qurumların açıqlamalarına istinad edilməsi xahiş olunur.//Bakıvaxtı.az

On April 20, a 9th-grade student of the 286th complete general education school (the student's name is not disclosed for the relevant reason) injured a classmate.
Information about this was provided by the Baku City Education Department (BŞTİ). It was reported that emergency medical assistance was immediately called by the school administration. The student was given initial medical aid and was taken to a healthcare institution for examination and treatment.
"In connection with the matter, the student's parents and relevant authorities were informed. The case has been taken under control by the relevant authorities and appropriate investigations have begun. Additionally, within the framework of the school internal investigation, conversations are being held with the student's classmates and teachers. Necessary supportive measures are being implemented by the school psychologist with the students," the statement said.
It was noted that, considering the investigation, the public is requested to approach the matter with sensitivity and to refer to official statements by relevant institutions regarding the incident. //Bakıvaxtı.az