Könülün qızının vəziyyəti ağırdır
Yasamalda baş verən yanğın zamanı həlak olan Bakı Milli Geyim Evinin rəhbəri Könül Vəlibəylinin qızı Ləman Qulamovanın vəziyyəti ağırdır.
Medianews.az xəbər verir ki, bu haqda mərhum Könülün anası video paylaşım edib. O bildirib ki, nəvəsi 5 aydır sağalmır və Türkiyəyə müalicəyə göndərilib:
"Qızım Könül və nəvəm Ləman yanan binada yaşayırdılar. Könül rəhmətə getdi, Ləman isə tüstüdən ağır zəhərlənmə ilə xəstəxanaya yerləşdirildi. 4 ay həkimlər əlindən gələni etdi. Amma nəvəm sağalmadı. Nəvəmi İstanbula müalicəyə apardıq. İki dəfə əməliyyat olundu, amma yenə də pisdir. Qidalanmır, yemək vermirlər, olmaz. Mənim üçün çox ağırdır. İstəmirik Ləmana da nəsə olsun".
K.Vəlibəylinin anası Ölkə başçısı və Birinci xanıma müraciət edərək, yardım istəyib.
Qeyd edək ki, ötən il Yasamalda yaşayış binasında baş vermiş yanğında 3 nəfər həyatını itirib, 27 nəfər isə xəsarət alıb. //Bakıvaxtı.az

The condition of Laman Gulamova, daughter of Konul Valibeyli, the head of Baku National Clothing House who died in the fire in Yasamal, is critical.
Medianews.az reports that this was shared by the late Konul's mother in a video. She stated that her granddaughter has not recovered for 5 months and has been sent to Turkey for treatment:
"My daughter Konul and my granddaughter Laman lived in the burning building. Konul passed away, and Laman was hospitalized with severe smoke poisoning. Doctors did everything possible for 4 months. But my granddaughter did not recover. We took my granddaughter to Istanbul for treatment. She was operated on twice, but she is still unwell. She is not eating; they are not feeding her, it is not acceptable. This is very painful for me. We do not want anything to happen to Laman either."
Konul Valibeyli’s mother appealed to the Head of State and the First Lady, asking for help.
It should be noted that last year, a fire broke out in a residential building in Yasamal, resulting in 3 deaths and 27 injuries. //Baki vaxti.az