"Kobudluq etdi, mən də dedim, ay uşaq otur yerində"
Xəbər verdiyimiz kimi, müğənni Günay İbrahimli toy məclislərindən birində həmkarı Nadir Qafarzadəninin onu səhnəyə çıxmağa qoymadığını deyib.
Müğənni bildirib ki, məclisdə ona təqdim olunan siyahıda Günayın adı yer almayıb:
"Elə bir şey olmayıb. Mən belə şey etmərəm. Toy sahibi başqasıdır, mən aparıcıyam. Bizə əvvəldən deyilir toyda kim olacaq. Günay İbrahimli siyahıda yox idi. Onu sürpriz kimi gətirmişdilər. Ondan əvvəl siyahıda başqa ifaçının vaxtı idi və onu təqdim etdim. Günay isə gəlib istədi tez oxusun. Köməkçisi kobud şəkildə, böyük-kiçik yerini bilmədən yaxınlaşdı. Mən də dedim ki, ay uşaq, get otur yerində".
Müğənni bildirib ki, Günayın bu məsələni efirdə danışmasını bəyənməyib:
"Biz telefonda danışmışıq, təzədən efirdə deməyi lazım deyildi. Özü də efirdə dedi ki, telefonda danışdıq. Bəs niyə efirdə təzədən dedin? Müğənnilərn köməkçisi özünü elə aparsın ki, yanındakı ifaçıya hörmət etsinlər. Mən illərin Nadir Qafarzadəsiyəm, ehtiyatlı olsunlar. Müğənnilər yox, günah onların köməkçilərindədir. Mənə qarşı ehtiyatlı olsunlar, yekəxanalığı sevmirəm. Heç kimlə işim yoxdur, hər kəs pulunu qazanır. Pulu mən vermirəm. Gəlsinlər, pullarını alıb getsinlər". (axşam.az)

Как мы сообщали, певица Гюнай Ибрагимли заявила на одном из свадебных мероприятий, что ее коллега Надир Гафарзаде не позволял ей выйти на сцену.
Певица сообщила, что в списке, представленном на мероприятии, не было имени Гюнай:
"Такого не было. Я бы так не поступила. Хозяин свадьбы - другой человек, я ведущая. Нам заранее говорят, кто будет на свадьбе. Гюнай Ибрагимли в списке не было. Ее привезли как сюрприз. До нее было время другого исполнителя, и я его представила. Гюнай же подошла и попросила спеть быстрее. Ее помощник грубо, не зная своего места, приблизился. Я сказала: 'Эй, ребенок, иди сядь на свое место'.
Певица заявила, что ей не понравилось, что Гюнай обсуждала этот вопрос в эфире:
"Мы разговаривали по телефону, не было необходимости говорить об этом снова в эфире. Она сама в эфире сказала, что мы говорили по телефону. Так почему же ты повторила это в эфире? Помощник певцов должен вести себя так, чтобы к исполнителю относились с уважением. Я – Надир Гафарзаде с многолетним опытом, пусть будут осторожны. Виноваты не певцы, а их помощники. Они должны быть ко мне осторожны, я не люблю наглость. Я ни с кем не ссорюсь, каждый зарабатывает свои деньги. Деньги я не даю. Пусть приходят, получают свои деньги и уходят". (axşam.az)