Azərbaycan Ümid Partiyasının sədri İqbal Ağazadənin teleqram hesabı kiberfırıldaqçıların hədəfinə çevrilib.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə siyasətçi özü sosial şəbəkə hesabında xəbərdarlıq edib.
İqbal Ağazadə bildirib ki, fırıldaqçılar onun şəxsi nömrəsi ilə bağlı teleqram hesabını ələ keçirərək kontaktındakı şəxslərə onun adından mesajlar yazır və kart hesablarına pul köçürülməsini tələb edirlər. Partiya sədri tanışlarından və izləyicilərindən onun adından gələn bu növ mesajlara cavab verməməyi və pul göndərməməyi xahiş edib.
Siyasətçi məsələ ilə bağlı Daxili İşlər Nazirliyinin (DİN) Mətbuat Xidmətinin rəhbəri Elşad Hacıyevə də müraciət edərək kömək istəyib:
"Hörmətli Elşad Hacıyev, fırıldaqçıların istifadə etdiyi müvafiq kart nömrələrinin sahibi mənim teleqram nömrəmi oğurlayıb, adımdan kontaktımda olan şəxslərə mesaj yazıb pul istəyir. Xahiş edirəm, bu məsələdə yardımçı olasınız".

Телеграм-аккаунт председателя партии "Азербайджанская Надежда" Икбала Агазаде стал целью кибермошенников.
Medianews.az сообщает, что об этом политик сообщил сам на своей странице в социальной сети.
Икбал Агазаде заявил, что мошенники, захватив его аккаунт в Телеграм, связанный с личным номером, пишут сообщения от его имени контактам и требуют перевода денег на банковские карты. Председатель партии попросил знакомых и подписчиков не отвечать на подобные сообщения, отправленные от его имени, и не переводить деньги.
Политик также обратился за помощью к руководителю пресс-службы Министерства внутренних дел (МВД) Эльшаду Гаджиеву по данному вопросу:
"Уважаемый Эльшад Гаджиев, владелец соответствующих номеров карт, используемых мошенниками, украл мой номер Телеграм, пишет сообщения от моего имени моим контактам и требует деньги. Прошу вас помочь в этом вопросе".