Hikmət Hacıyev İran səfiri ilə görüşdü
Azərbaycan Prezidentinin köməkçisi – Prezident Administrasiyasının Xarici siyasət məsələləri üzrə şöbə müdiri Hikmət Hacıyevlə İranın ölkəmizdəki fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Müctəba Dəmirçilu arasında görüş keçirilib.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə iranlı diplomat sosial şəbəkə hesabında məlumat paylaşıb.
Səfir keçirilən görüşün detallarını bölüşərək regional məsələlərin diqqət mərkəzində olduğunu vurğulayıb:
“Azərbaycan Respublikası Prezidentinin xarici siyasət məsələləri üzrə köməkçisi Hikmət Hacıyevlə keçirilən görüşdə regional proseslər müzakirə olunub, həmçinin ikitərəfli münasibətlərdə gündəmdə olan bəzi məsələlərin irəlilədilməsi ilə bağlı razılıq əldə edilib”.

Помощник Президента Азербайджана – руководитель отдела по вопросам внешней политики Президентской администрации Хикмет Гаджиев провел встречу с чрезвычайным и полномочным послом Ирана в нашей стране Муджтабой Демирчулу.
Как сообщает Medianews.az, об этом сообщил иранский дипломат в своем аккаунте в социальной сети.
Посол, поделившись деталями прошедшей встречи, подчеркнул, что в центре внимания находятся региональные вопросы:
«На встрече с помощником Президента Азербайджанской Республики по вопросам внешней политики Хикметом Гаджиевым обсуждались региональные процессы, а также достигнуто соглашение по продвижению некоторых вопросов, находящихся в повестке двусторонних отношений».