Bütün ermənilərin katolikosu II Qaregin iyunun 2-də jurnalistlərlə görüşdə onunla görüşmək istəsə, Nikol Paşinyanı qəbul edib-etməyəcəyi barədə suala cavab verib.
Medianews.az bu barədə erməni mediasına istinadən bildirir. “Onun gəliş məqsədini dərk etməliyik. Günah törətmiş hər kəs etdiyi səhvlərə görə tövbə etməlidir”, - katalikos deyib. Qaregin bildirib ki, o halda və Uca Yaradan tərəfindən bağışlanar.
Hələlik Paşinyanın katalikosa cavabı məlum deyil.
Qeyd edək ki, N.Paşinyan II Qaregini kilsə andını pozmaqda və uşaq sahibi olmaqda ittiham edib. (Musavat.com)

The Catholicos of all Armenians, Garegin II, answered a question on June 2 during a meeting with journalists about whether he would accept Nikol Pashinyan if he wanted to meet with him.
Medianews.az reports this, citing Armenian media. "We must understand the purpose of his visit. Anyone who has sinned must repent for the mistakes they have made," the Catholicos said. Garegin stated that only then would he be forgiven by the Almighty.
So far, Pashinyan's response to the Catholicos is not known.
It should be noted that N. Pashinyan accused Garegin II of breaking his church vows and having children. (Musavat.com)