Bütün ermənilərin katolikosu II Qaregin iyunun 2-də jurnalistlərlə görüşdə onunla görüşmək istəsə, Nikol Paşinyanı qəbul edib-etməyəcəyi barədə suala cavab verib.
Medianews.az bu barədə erməni mediasına istinadən bildirir. “Onun gəliş məqsədini dərk etməliyik. Günah törətmiş hər kəs etdiyi səhvlərə görə tövbə etməlidir”, - katalikos deyib. Qaregin bildirib ki, o halda və Uca Yaradan tərəfindən bağışlanar.
Hələlik Paşinyanın katalikosa cavabı məlum deyil.
Qeyd edək ki, N.Paşinyan II Qaregini kilsə andını pozmaqda və uşaq sahibi olmaqda ittiham edib. (Musavat.com)

Католикос всех армян II Гарегин 2 июня на встрече с журналистами ответил на вопрос о том, примет ли он Никол Пашиняна, если тот захочет с ним встретиться.
Об этом сообщает Medianews.az со ссылкой на армянские СМИ. «Нужно понять цель его прихода. Каждый, кто совершил грех, должен покаяться в своих ошибках», - заявил католикос. Гарегин отметил, что в таком случае человек будет прощён Высшим Создателем.
Пока ответ Пашиняна католикосу неизвестен.
Стоит отметить, что Н. Пашинян обвинял II Гарегина в нарушении церковной присяги и наличии детей. (Musavat.com)