9 Mayda özü ilə Moskvaya çörək aparıbmış
Belarus Prezidenti Aleksandr Lukaşenko 9 May Qələbə Günü münasibətilə Moskvaya səfəri zamanı rusiyalı həmkarı Vladimir Putinə İkinci Dünya müharibəsi dövrünün xüsusi reseptləri ilə bişirilmiş unikal tarixi çörək hədiyyə edib.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə “RIA Novosti” agentliyi məlumat yayıb.
Rusiya Prezidenti Vladimir Putin Rusiya xalqlarının dillərinin dəstəklənməsi və dövlət siyasətinin reallaşdırılması Şurasının iclasında çıxışı zamanı belə bir hədiyyə aldığını etiraf edib:
“Lukaşenkonun gətirdiyi çörəklər vaxtilə Stalinqrad, Leninqrad və keçmiş SSRİ-nin digər döyüş bölgələrindəki hərbi reseptlər əsasında xüsusi olaraq hazırlanıb. Həmin dövrün Stalinqrad və Moskva çörəklərinin dadına baxmaq mənim üçün olduqca maraqlıdır”.
Xatırladaq ki, hər iki ölkə lideri bundan öncə də dəfələrlə bir-birilərinə bənzər fərqli hədiyyələr təqdim ediblər.(Qafqazinfo)

Президент Беларуси Александр Лукашенко в ходе поездки в Москву по случаю Дня Победы 9 мая преподнес российскому коллеге Владимиру Путину уникальный исторический хлеб, приготовленный по специальным рецептам времен Второй мировой войны.
Как сообщает Medianews.az, об этом сообщило агентство «РИА Новости».
Президент России Владимир Путин, выступая на заседании Совета по поддержке языков народов России и реализации государственной политики, признался, что получил такой подарок:
«Хлеб, который привез Лукашенко, был специально приготовлен по военным рецептам времен Сталинграда, Ленинграда и других боевых зон бывшего СССР. Мне очень интересно попробовать на вкус хлеб тех времен – сталинградский и московский».
Напомним, что оба лидера ранее неоднократно дарили друг другу различные похожие подарки. (Qafqazinfo)