9 Mayda özü ilə Moskvaya çörək aparıbmış
Belarus Prezidenti Aleksandr Lukaşenko 9 May Qələbə Günü münasibətilə Moskvaya səfəri zamanı rusiyalı həmkarı Vladimir Putinə İkinci Dünya müharibəsi dövrünün xüsusi reseptləri ilə bişirilmiş unikal tarixi çörək hədiyyə edib.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə “RIA Novosti” agentliyi məlumat yayıb.
Rusiya Prezidenti Vladimir Putin Rusiya xalqlarının dillərinin dəstəklənməsi və dövlət siyasətinin reallaşdırılması Şurasının iclasında çıxışı zamanı belə bir hədiyyə aldığını etiraf edib:
“Lukaşenkonun gətirdiyi çörəklər vaxtilə Stalinqrad, Leninqrad və keçmiş SSRİ-nin digər döyüş bölgələrindəki hərbi reseptlər əsasında xüsusi olaraq hazırlanıb. Həmin dövrün Stalinqrad və Moskva çörəklərinin dadına baxmaq mənim üçün olduqca maraqlıdır”.
Xatırladaq ki, hər iki ölkə lideri bundan öncə də dəfələrlə bir-birilərinə bənzər fərqli hədiyyələr təqdim ediblər.(Qafqazinfo)

Belarus President Alexander Lukashenko gifted his Russian counterpart Vladimir Putin a unique historical bread baked with special recipes from the World War II period during his visit to Moscow on May 9 Victory Day.
Medianews.az reports that the "RIA Novosti" agency released this information.
Russian President Vladimir Putin admitted receiving such a gift during his speech at the meeting of the Council for the Support of the Languages of the Peoples of Russia and the Implementation of State Policy:
"The breads brought by Lukashenko were specially prepared based on military recipes from Stalingrad, Leningrad, and other former USSR battle regions. It is very interesting for me to taste the Stalingrad and Moscow breads of that period."
It is worth noting that the two country leaders have previously exchanged similar but different gifts multiple times.(Qafqazinfo)