Bəzi sosial şəbəkə vasitələrində tanınmış aktyor Elməddin Cəfərovun ölüm xəbəri yayılıb. Belə ki, sənətçinin fotosundan istifadə edərək "TikTok" sosial şəbəkəsində guya vəfat etməsi ilə bağlı paylaşım edilib.
Medianews.az xəbər verir ki, News24.az məsələ ilə bağlı aktyorun özü ilə əlaqə saxlayıb. E. Cəfərov açıqlamasında bildirib ki, bu paylaşımlar reytinq üçün edilir:
“Hansısa şərəfsiz paylaşıb. Nə etmək olar? “Like” və şərhə görə edirlər. Mənim özümün də bundan xəbərdaram. Bir az əvvəl dostlarım atmışdı. Düzgün deyil. Reytinq üçün belə şeylər etməyə gərək yoxdur".

В некоторых социальных сетях была распространена новость о смерти известного актера Элмеддина Джафарова. Так, с использованием фотографии артиста в социальной сети "TikTok" был опубликован пост о его якобы кончине.
Как сообщает Medianews.az, News24.az связался по этому поводу с самим актером. В своем комментарии Э. Джафаров заявил, что такие публикации делаются ради рейтинга:
«Какой-то негодяй это опубликовал. Что тут поделаешь? Это делается ради "лайков" и комментариев. Я сам в курсе этого. Немного раньше мои друзья прислали мне это. Это неправда. Ради рейтинга не стоит делать такие вещи».