"İlhamə xanımla axırıncı klipə çəkiləndən sonra əlimlə bu sondur işarəsi göstərmişdim. Demişdilər ki, adam da primadonnaya belə edər? Başa saldım ki, bu qədər bəsdir. İlhamə Quliyeva ilə çalışmağımın heç bir çətinliyi yox idi. Onunla həyat yaşamırdım ki. Mənə qarşı heç bir kaprizi yox idi. İlhamə xanımla səmimi-rəsmi münasibətimiz var idi. Onunla gecə-gündüz bir restoranda oturub yeyib-içmirdim bəziləri kimi. Sonra da desinlər ki, İlhamə mənim qarşıma düşdü".
Medianews.az xəbər verir ki, bu sözləri Firdovsi Atakişiyev "Həftənin qonağı" verilişində deyib. Aktyor mərhum Xalq artisti İlhamə Quliyeva ilə bağlı aparıcının "Hətta o vaxt deyirdilər ki, siz sevgilisiniz" sualına münasibət bildirib. O, bu fikirlərin həqiqəti əks etdirmədiyini deyib:
"İlhamə xanımın nə qədər tünd, pis xasiyyəti var desələr də, sənətkar idi. Mən də onun sənəti üçün kliplərə çəkilirdim. Ondan geriyə mahnılar qalıb. İlhamə xanımla sevgili olduğumu deyənlər cahil və bəsit düşünən insanlardır. Bu sözü ağıllı insanlara rəva bilmirəm.
Mən hər şeyi etdim ki, insanların beynində bu barədə adi qımıldanma belə olmasın. Çünki ailəmi və onların namusunu, qeyrətini hər şeydən üstün tuturam". (Axşamaz)

«С Ильхамой ханым после съемок последнего клипа я показал рукой знак, что это конец. Говорили, мол, так ведь не поступают с примадонной? Я объяснил, что хватит уже. Работа с Ильхамой Гулиевой не была для меня сложной. Я же не жил с ней. У неё не было ко мне никаких капризов. У нас с Ильхамой ханым были официально-дружеские отношения. Я с ней не сидел в ресторане день и ночь, не ел и не пил, как некоторые. А потом пусть говорят, что «Ильхама упала передо мной на колени».
Как сообщает Medianews.az, эти слова произнёс Фирдовси Атакишиев в программе «Гость недели». Актёр ответил на вопрос ведущей об ушедшей Народной артистке Ильхаме Гулиевой: «Даже тогда говорили, что вы любовники?» Он заявил, что это не соответствует действительности:
«Хотя говорили, что у Ильхамы ханым был непростой, плохой характер, она была артисткой. Я снимался в клипах ради её искусства. От неё остались песни. Люди, которые говорят, что я был влюблён в Ильхаму ханым, — это невежественные и простодушные люди. Я не могу допустить, чтобы умные люди слушали такие слова.
Я сделал все, чтобы в головах людей даже малейшее сомнение по этому поводу не возникало. Потому что я ставлю свою семью и их честь, достоинство превыше всего».