Ermənistanda ƏMƏLİYYAT:
Ermənistanın Armavir vilayətinin Vaqarşapat şəhəri Şurasının “Qələbə” (“Ağtanak”) fraksiyasının rəhbəri Sevak Xaçatryan ölkədə beş müxalifətçinin saxlanıldığını bildirib.
Musavat.com xəbər verir ki, bu barədə Xaçatryan “Facebook”  səhifəsində yazıb:
"Səhər saatlarından etibarən Vaqarşapatda müxtəlif müxalifət mövqeyinə malik şəxslərə qarşı repressiyalar başlayıb. Axtarışlar və həbs əməliyyatları davam edir. Məlumatımıza görə, indiyədək beş nəfər saxlanılıb".
Ermənistanın İstintaq Komitəsinin mətbuat katibi Kima Avdalyan TASS agentliyinə açıqlamasında bildirib ki, yaxın vaxtlarda istintaq orqanı məsələyə dair rəsmi bəyanat verəcək.
"Həbs əməliyyatları bizim səlahiyyətimizə daxildir. Bir qədər sonra bu barədə açıqlama verəcəyik", - o deyib.

Лидер фракции «Победа» («Белый Миг») Совета города Вагаршапат Армавирской области Армении Севак Хачатрян заявил о задержании в стране пяти оппозиционеров.
Как сообщает Musavat.com, об этом Хачатрян написал на своей странице в «Facebook»:
«С утра в Вагаршапате начались репрессии против лиц с различными оппозиционными взглядами. Продолжаются обыски и задержания. По нашим данным, на данный момент задержано пять человек».
Пресс-секретарь Следственного комитета Армении Кима Авдалян в интервью агентству ТАСС заявила, что в ближайшее время следственный орган сделает официальное заявление по данному вопросу.
«Операции по задержаниям входят в нашу компетенцию. Немного позже мы дадим разъяснения по этому поводу», - сказала она.