Ermənistanda ƏMƏLİYYAT:
Ermənistanın Armavir vilayətinin Vaqarşapat şəhəri Şurasının “Qələbə” (“Ağtanak”) fraksiyasının rəhbəri Sevak Xaçatryan ölkədə beş müxalifətçinin saxlanıldığını bildirib.
Musavat.com xəbər verir ki, bu barədə Xaçatryan “Facebook”  səhifəsində yazıb:
"Səhər saatlarından etibarən Vaqarşapatda müxtəlif müxalifət mövqeyinə malik şəxslərə qarşı repressiyalar başlayıb. Axtarışlar və həbs əməliyyatları davam edir. Məlumatımıza görə, indiyədək beş nəfər saxlanılıb".
Ermənistanın İstintaq Komitəsinin mətbuat katibi Kima Avdalyan TASS agentliyinə açıqlamasında bildirib ki, yaxın vaxtlarda istintaq orqanı məsələyə dair rəsmi bəyanat verəcək.
"Həbs əməliyyatları bizim səlahiyyətimizə daxildir. Bir qədər sonra bu barədə açıqlama verəcəyik", - o deyib.

OPERATION in Armenia:
Sevak Khachatryan, head of the "Victory" ("Agtanak") faction of the Vagharshapat City Council in Armenia's Armavir province, stated that five opposition members have been detained in the country.
Musavat.com reports that Khachatryan wrote about this on his "Facebook" page:
"Since the morning hours, repressions have begun against individuals with various opposition views in Vagharshapat. Searches and arrest operations are ongoing. According to our information, five people have been detained so far."
Kima Avdalyan, press secretary of Armenia's Investigative Committee, told the TASS agency that the investigation authorities will issue an official statement on the matter soon.
"Arrest operations fall within our authority. We will provide a statement about this shortly," she said.