ABŞ-ın Vitse-prezidenti
Medianews.az xəbər verir ki, bunu Azərbaycana səfərini başa vuran ABŞ-ın Vitse-prezidenti Ceyms Devid Vens aeroportda jurnalistlərə açıqlamasında bildirib.
O, Azərbaycan Prezidenti ilə bir sıra əhəmiyyətli məsələləri müzakirə etdiyini diqqətə çatdırıb.
Vens ABŞ Prezidenti Donald Trampın liderliyi sayəsində Cənubi Qafqazda müharibə əvəzinə əmin-amanlığın olacağına, ticarətin aparılacağına diqqət çəkib.
ABŞ-ın Vitse-prezidenti Azərbaycana səfərini möhtəşəm adlandırıb və bunun üçün Prezident İlham Əliyevə təşəkkür edib.
Azərbaycan Prezidentini nüfuzlu dünya lideri adlandıran Vens dövlət başçısı ilə regional və qlobal məsələləri, eyni zamanda, terrorla mübarizəni müzakirə etdiyini vurğulayıb.

The Vice President of the USA
Medianews.az reports that this was stated by the US Vice President James David Wess in a statement to journalists at the airport after concluding his visit to Azerbaijan.
He highlighted that he discussed a number of important issues with the President of Azerbaijan.
Wess emphasized that under the leadership of US President Donald Trump, there will be peace and trade in the South Caucasus instead of war.
The US Vice President described his visit to Azerbaijan as magnificent and thanked President Ilham Aliyev for this.
Calling the President of Azerbaijan a prominent world leader, Wess stressed that he discussed regional and global issues, as well as the fight against terrorism, with the head of state.