Çak Norris kim idi və nədən öldü
Döyüş sənətləri ustası və Hollivudun unudulmaz siması Çak Norris 86 yaşında dünyasını dəyişib. Havay adalarında tətildə olarkən qəfil halı pisləşən aktyorun vəfat xəbərini ailəsi təsdiqləyib. Milyonlarla insanın kumirinə çevrilən Norrisin ölümü kino dünyasında kədərlə qarşılanıb.
Məlumata görə, o xəstəxanaya çatdırılsa da, həyatını xilas etmək mümkün olmayıb. Ailə üzvləri Çak Norrisin son anlarını yaxınlarının əhatəsində və hüzur içində keçirdiyini bildiriblər. Paylaşılan vida mesajında onun təkcə dünya şöhrətli ulduz deyil, həm də sadiq həyat yoldaşı və fədakar ata olduğu vurğulanıb.
Karlos Rey Norris 1940-cı ildə anadan olub. O, karyerasına kino ilə deyil, dövüş sənətləri ilə başlayıb və 1960-cı illərdə altı dəfə karate üzrə dünya çempionu adını qazanıb. Aktyorun yaradıcılığında ən mühüm dönüş nöqtəsi 1972-ci ildə "Əjdahanın yolu" filmində Brüs Li ilə Kolizeydəki döyüş səhnəsi hesab olunur. Bu kadrlar dünya kino tarixinin ən ikonik anlarından biri kimi yaddaşlara həkk olunub.
90-cı illərdə yayımlanan "Uoker, Texas reynceri" serialı ilə televiziya ekranlarının əvəzolunmaz simasına çevrilən Norris həm də internet məkanında "məğlubedilməzlik" simvolu kimi tanınırdı. Onun "Delta Force" və "Missing in Action" kimi filmləri aksiyon janrının klassikləri sırasındadır.\Demokrat.az

Martial arts master and Hollywood's unforgettable figure Chuck Norris has passed away at the age of 86. The actor's sudden worsening condition while vacationing in the Hawaiian Islands was confirmed by his family as the cause of death. The death of Norris, who became an idol for millions, was met with sadness in the film world.
According to the information, although he was taken to the hospital, it was not possible to save his life. Family members stated that Chuck Norris spent his last moments surrounded by loved ones and in peace. The farewell message shared emphasized that he was not only a world-famous star but also a loyal husband and devoted father.
Carlos Ray Norris was born in 1940. He began his career not with cinema, but with martial arts, and in the 1960s he won the world champion title in karate six times. The most important turning point in the actor's career is considered to be the fight scene with Bruce Lee in the 1972 film "Way of the Dragon" at the Colosseum. These scenes have been etched in memory as one of the most iconic moments in world cinema history.
With the series "Walker, Texas Ranger," which aired in the 1990s, Norris became an indispensable figure on television screens and was also known in the internet space as a symbol of "invincibility." His films such as "Delta Force" and "Missing in Action" are among the classics of the action genre.\Demokrat.az