Tovuzda gənc oğlan ailə məclisində dayısını döyüb. Hadisə Tovuz rayonunda baş verib.
Demokrat.az-ın əldə etdiyi məlumata əsasən, 1996-cı il təvəllüdlü Mahmud martın 21-də saat 18 radələrində dayısı Adilin evinə qonaq gedib. O, orada digər dayısı Əhmədlə mübahisə edib. Şəxsi münasibətlər zəminində yaranan münaqişə zamanı Mahmud Əhmədin sifətinə ardıcıl yumruq zərbələri vurub. Hadisədən sonra fakta görə hüquq-mühafizə orqanları tərəfindən Mahmudun barəsində Cinayət Məcəlləsinin 128-ci maddəsi ilə ittiham irəli sürülüb.
İş üzrə izahat verən Mahmudun sözlərinə görə, dayısı Əhmədlə münasibətləri hər zaman normal olub:
“Martın 21-də, saat 18 radələrində xalamın həyat yoldaşı Qabillə birlikdə dayım Adilə məxsus evə getdim. Biz birlikdə spirtli içki qəbul etdik, yemək yedik. Həddindən artıq spirtli içki qəbul etdiyim üçün sərxoş vəziyyətdə oldum. Həmin gün saat 21 radələrində sərxoş olduğum üçün dayım Əhmədin ünvanına nalayiq ifadələr işlətdim. Yaranmış mübahisə zamanı dayımı yumruqla üz nahiyəsinə vurdum”.
Məhkəmə iclasında peşman olduğunu deyən təqsirləndirilən şəxs dayısı Əhməd ilə barışdığını bildirib. O, gələcəkdə dayısına qarşı heç bir qeyri-qanuni hərəkət etməyəcəyinə söz verib və hakimdən bağışlanmasını xahiş edib.
İş üzrə zərərçəkmiş şəxs qismində tanınan Əhməd də ifadəsində bacısı oğlu Mahmudla barışdığını bəyan edib. Dayı qohumuna qarşı hər hansı şikayət və tələbinin olmadığını vurğulayıb.
Tovuz Rayon Məhkəməsinin hökmü ilə tərəflərin barışması əsas götürülüb. Bu səbəbdən Mahmud barəsindəki cinayət təqibinə xitam verilib və o, cinayət məsuliyyətindən azad edilib.

В праздничный день выпил и ударил дядю кулаком — Суд
В Товузе молодой парень избил своего дядю на семейном собрании. Инцидент произошел в Товузском районе.
Согласно информации, полученной от Demokrat.az, Махмуд, родившийся в 1996 году, 21 марта около 18 часов пришел в дом своего дяди Адиля в гости. Там он поссорился с другим своим дядей — Ахмедом. Во время конфликта, возникшего на почве личных отношений, Махмуд несколько раз ударил Ахмеда по лицу кулаками. После инцидента в отношении Махмуда правоохранительные органы возбудили уголовное дело по статье 128 Уголовного кодекса.
По словам Махмуда, давая объяснение по делу, его отношения с дядей Ахмедом всегда были нормальными:
«21 марта около 18 часов я вместе с женой моей тети Габилой пришёл в дом моего дяди Адиля. Мы вместе употребляли спиртные напитки и ели. Из-за чрезмерного употребления алкогольных напитков я оказался в состоянии опьянения. В тот же день около 21 часа, будучи пьяным, я сказал неприличные слова в адрес моего дяди Ахмеда. Во время возникшего спора я ударил дядю по лицу кулаком».
На судебном заседании обвиняемый, выразив раскаяние, сообщил, что помирился с дядей Ахмедом. Он пообещал впредь не совершать против него никаких незаконных действий и попросил судью его помиловать.
Потерпевший Ахмед, признанный в деле в качестве истца, в своем свидетельстве также заявил, что помирился с племянником Махмудом. Дядя подчеркнул, что не имеет никаких жалоб и претензий к своему родственнику.
Суд Товузского района, учитывая примирение сторон, прекратил уголовное преследование в отношении Махмуда и освободил его от уголовной ответственности.