Tovuzda gənc oğlan ailə məclisində dayısını döyüb. Hadisə Tovuz rayonunda baş verib.
Demokrat.az-ın əldə etdiyi məlumata əsasən, 1996-cı il təvəllüdlü Mahmud martın 21-də saat 18 radələrində dayısı Adilin evinə qonaq gedib. O, orada digər dayısı Əhmədlə mübahisə edib. Şəxsi münasibətlər zəminində yaranan münaqişə zamanı Mahmud Əhmədin sifətinə ardıcıl yumruq zərbələri vurub. Hadisədən sonra fakta görə hüquq-mühafizə orqanları tərəfindən Mahmudun barəsində Cinayət Məcəlləsinin 128-ci maddəsi ilə ittiham irəli sürülüb.
İş üzrə izahat verən Mahmudun sözlərinə görə, dayısı Əhmədlə münasibətləri hər zaman normal olub:
“Martın 21-də, saat 18 radələrində xalamın həyat yoldaşı Qabillə birlikdə dayım Adilə məxsus evə getdim. Biz birlikdə spirtli içki qəbul etdik, yemək yedik. Həddindən artıq spirtli içki qəbul etdiyim üçün sərxoş vəziyyətdə oldum. Həmin gün saat 21 radələrində sərxoş olduğum üçün dayım Əhmədin ünvanına nalayiq ifadələr işlətdim. Yaranmış mübahisə zamanı dayımı yumruqla üz nahiyəsinə vurdum”.
Məhkəmə iclasında peşman olduğunu deyən təqsirləndirilən şəxs dayısı Əhməd ilə barışdığını bildirib. O, gələcəkdə dayısına qarşı heç bir qeyri-qanuni hərəkət etməyəcəyinə söz verib və hakimdən bağışlanmasını xahiş edib.
İş üzrə zərərçəkmiş şəxs qismində tanınan Əhməd də ifadəsində bacısı oğlu Mahmudla barışdığını bəyan edib. Dayı qohumuna qarşı hər hansı şikayət və tələbinin olmadığını vurğulayıb.
Tovuz Rayon Məhkəməsinin hökmü ilə tərəflərin barışması əsas götürülüb. Bu səbəbdən Mahmud barəsindəki cinayət təqibinə xitam verilib və o, cinayət məsuliyyətindən azad edilib.

Drank on the holiday, punched his uncle — Court
A young man beat his uncle at a family gathering in Tovuz. The incident occurred in the Tovuz district.
According to the information obtained by Demokrat.az, Mahmud, born in 1996, visited his uncle Adil's house at around 6 p.m. on March 21. There, he had an argument with his other uncle, Ahmad. During the conflict, which arose from personal relations, Mahmud repeatedly punched Ahmad in the face. Following the incident, Mahmud was charged under Article 128 of the Criminal Code by law enforcement agencies.
Mahmud, who gave a statement regarding the case, said his relationship with Uncle Ahmad was always normal:
"On March 21, around 6 p.m., I went to my uncle Adil's house together with my aunt's husband, Gabil. We consumed alcoholic beverages and ate together. Because I consumed excessive alcoholic drinks, I was intoxicated. That day, around 9 p.m., because I was drunk, I used inappropriate expressions towards my uncle Ahmad. During the resulting argument, I punched my uncle in the face."
At the court hearing, the accused, expressing remorse, stated that he reconciled with his uncle Ahmad. He promised not to commit any unlawful acts against his uncle in the future and asked the judge for forgiveness.
Ahmad, recognized as the victim in the case, also declared in his statement that he reconciled with his nephew Mahmud. The uncle emphasized that he had no complaints or demands against his relative.
With the verdict of the Tovuz District Court, the reconciliation of the parties was taken as the basis. Therefore, the criminal prosecution against Mahmud was terminated, and he was released from criminal liability.