Argentinalı ulduz ciddi zədə aldı -
İspaniyanın "Vilyarreal" klubunun və Argentina millisinin müdafiəçisi Xuan Foyt La Liqanın XXI turunda "Real Madrid"ə qarşı keçirilən oyunda ciddi zədə alıb.
Milli.Az xəbər verir ki, bu barədə klubun rəsmi saytı məlumat yayıb. Bildirilib ki, futbolçu daban nahiyəsindən ağır xəsarət alıb və yaxın günlərdə əməliyyat olunacaq.
Məlumata görə, Foytun daban vətəri zədələnib. Belə zədələrin bərpa prosesi adətən 6-9 ay davam edir. Bu səbəbdən hazırkı dünya çempionunun 11 iyun - 19 iyul tarixlərində ABŞ, Kanada və Meksikada keçiriləcək 2026-cı il dünya çempionatında iştirak etməsi böyük ehtimalla mümkün olmayacaq.

Защитник испанского клуба «Вильярреал» и сборной Аргентины Хуан Фойт получил серьезную травму в матче 21-го тура Ла Лиги против «Реала Мадрид».
Об этом сообщает официальный сайт клуба. Отмечается, что футболист получил тяжелую травму ахиллова сухожилия и будет оперирован в ближайшие дни.
По информации, у Фойта повреждена пяточная шпора. Восстановительный период после таких травм обычно длится от 6 до 9 месяцев. По этой причине участие нынешнего чемпиона мира в чемпионате мира 2026 года, который пройдет с 11 июня по 19 июля в США, Канаде и Мексике, скорее всего, станет невозможным.