WUF13-ün ikinci günü:
Ümumdünya Şəhərsalma Forumunun (WUF13) ikinci günü də yüksək əhval-ruhiyyə ilə davam edir. Bu gün Bakıda havanın xüsusilə günəşli və isti keçməsi forum iştirakçılarının ovqatına müsbət təsir göstərib. WUF13 çərçivəsində Bakı Olimpiya Stadionunun ətrafında qurulan xüsusi ornamentlər, müasir avadanlıqlar və şəhərsalma elementləri əcnəbi qonaqların diqqətini cəlb edib.
Medianews.az-ın əməkdaşı ərazidə olan müxtəlif ölkələrdən gəlmiş turist və iştirakçılarla həmsöhbət olub.
Onlar WUF13-ün yüksək səviyyədə təşkil olunduğunu, forum məkanında yaradılan şəraitdən məmnun qaldıqlarını bildiriblər. Xarici qonaqlar xüsusilə təhlükəsizlik, nizam-intizam və təşkilatçılığın peşəkar şəkildə qurulduğunu vurğulayıblar.
İştirakçılar qeyd ediblər ki, günəşli və xoş hava forumun atmosferini daha da canlandırıb. Bir neçə gün davam edəcək WUF13 çərçivəsində keçiriləcək tədbir və müzakirələrə böyük maraq göstərən qonaqlar Bakıda olmaqdan məmnun olduqlarını ifadə ediblər.

Второй день WUF13: Заметные отзывы от иностранцев
Второй день Всемирного городского форума (WUF13) продолжается в приподнятом настроении. Сегодня в Баку погода особенно солнечная и теплая, что положительно повлияло на настроение участников форума. Особые орнаменты, современное оборудование и элементы градостроительства, установленные вокруг Бакинского Олимпийского стадиона в рамках WUF13, привлекли внимание иностранных гостей.
Сотрудник Medianews.az побеседовал с туристами и участниками из разных стран, находящимися на территории.
Они отметили высокий уровень организации WUF13 и выразили удовлетворение созданными условиями на площадке форума. Иностранные гости особенно подчеркнули профессиональную работу по обеспечению безопасности, порядка и организации.
Участники отметили, что солнечная и приятная погода придала форуму еще больше живости. Гости, проявляющие большой интерес к мероприятиям и дискуссиям, которые продлятся несколько дней в рамках WUF13, выразили удовольствие находиться в Баку.