WUF13-ün ikinci günü:
Ümumdünya Şəhərsalma Forumunun (WUF13) ikinci günü də yüksək əhval-ruhiyyə ilə davam edir. Bu gün Bakıda havanın xüsusilə günəşli və isti keçməsi forum iştirakçılarının ovqatına müsbət təsir göstərib. WUF13 çərçivəsində Bakı Olimpiya Stadionunun ətrafında qurulan xüsusi ornamentlər, müasir avadanlıqlar və şəhərsalma elementləri əcnəbi qonaqların diqqətini cəlb edib.
Medianews.az-ın əməkdaşı ərazidə olan müxtəlif ölkələrdən gəlmiş turist və iştirakçılarla həmsöhbət olub.
Onlar WUF13-ün yüksək səviyyədə təşkil olunduğunu, forum məkanında yaradılan şəraitdən məmnun qaldıqlarını bildiriblər. Xarici qonaqlar xüsusilə təhlükəsizlik, nizam-intizam və təşkilatçılığın peşəkar şəkildə qurulduğunu vurğulayıblar.
İştirakçılar qeyd ediblər ki, günəşli və xoş hava forumun atmosferini daha da canlandırıb. Bir neçə gün davam edəcək WUF13 çərçivəsində keçiriləcək tədbir və müzakirələrə böyük maraq göstərən qonaqlar Bakıda olmaqdan məmnun olduqlarını ifadə ediblər.

The second day of WUF13:
The second day of the World Urban Forum (WUF13) is also continuing with high spirits. Today, especially the sunny and warm weather in Baku positively affected the mood of the forum participants. The special ornaments, modern equipment, and urban planning elements set up around the Baku Olympic Stadium within the framework of WUF13 attracted the attention of foreign guests.
An employee of Medianews.az spoke with tourists and participants from various countries present in the area.
They stated that WUF13 was organized at a high level and that they were satisfied with the conditions created at the forum venue. Foreign guests especially emphasized that safety, discipline, and organization were professionally established.
The participants noted that the sunny and pleasant weather enlivened the atmosphere of the forum even more. Guests, who showed great interest in the events and discussions to be held within WUF13 over the next several days, expressed their happiness to be in Baku.