Bu gün bir sıra xəbər saytlarında və sosial şəbəkələrdə "Space" televiziyasının baş direktoru Vado Korovinin vəzifəsindən getməsi ilə bağlı məlumatlar yayılıb. İddialara görə, o, bu gün bütün departament rəhbərləri ilə vidalaşıb.
Milli.Az xəbər verir ki, manset.az məsələ ilə bağlı Vado Korovinlə əlaqə saxlamağa çalışsa da, o, telefon zənglərinə cavab verməyib.
Daha sonra kanalın baş direktorunun müavini Nəriman Əbdüləliyevlə əlaqə saxlanılıb. Nəriman Əbdüləliyev Vado Korovinin vəzifədən azad edilməsi ilə bağlı yayılan məlumatları təkzib edib:
"Bəli, hazırda kanalda yoxlamalar aparılır. Yoxlamalar Audiovizual Şura tərəfindən həyata keçirilir. Lakin Vado Korovinin vəzifədən azad olunması ilə bağlı məlumat yanlışdır. Hələki belə bir qərar yoxdur. Bu gün iclas keçirilməli idi, müəyyən səbəblərdən baş tutmadı. Sabah saat 12:00-da iclasımız var. Vado müəllim də həmin iclasda iştirak edəcək" - deyə Nəriman Ə. bildirib.

Сегодня в ряде новостных сайтов и социальных сетей распространилась информация об уходе с должности генерального директора телеканала "Space" Вадо Коровина. По слухам, сегодня он попрощался со всеми руководителями департаментов.
Как сообщает Milli.Az, сайт manset.az пытался связаться с Вадо Коровиным по данному вопросу, однако он не ответил на телефонные звонки.
Позже был установлен контакт с заместителем генерального директора канала Нариманом Абдуллиевым. Нариман Абдуллиев опроверг информацию об освобождении Вадо Коровина с должности:
"Да, в настоящее время на канале проводятся проверки. Проверки осуществляются по поручению Совета по аудиовизуальным средствам массовой информации. Однако информация об освобождении Вадо Коровина от должности неверна. Пока что такого решения нет. Сегодня должно было состояться заседание, но по определённым причинам оно не состоялось. Завтра в 12:00 у нас будет заседание. Учитель Вадо также примет участие в этом заседании", - сказал Нариман А.