Bu gün bir sıra xəbər saytlarında və sosial şəbəkələrdə "Space" televiziyasının baş direktoru Vado Korovinin vəzifəsindən getməsi ilə bağlı məlumatlar yayılıb. İddialara görə, o, bu gün bütün departament rəhbərləri ilə vidalaşıb.
Milli.Az xəbər verir ki, manset.az məsələ ilə bağlı Vado Korovinlə əlaqə saxlamağa çalışsa da, o, telefon zənglərinə cavab verməyib.
Daha sonra kanalın baş direktorunun müavini Nəriman Əbdüləliyevlə əlaqə saxlanılıb. Nəriman Əbdüləliyev Vado Korovinin vəzifədən azad edilməsi ilə bağlı yayılan məlumatları təkzib edib:
"Bəli, hazırda kanalda yoxlamalar aparılır. Yoxlamalar Audiovizual Şura tərəfindən həyata keçirilir. Lakin Vado Korovinin vəzifədən azad olunması ilə bağlı məlumat yanlışdır. Hələki belə bir qərar yoxdur. Bu gün iclas keçirilməli idi, müəyyən səbəblərdən baş tutmadı. Sabah saat 12:00-da iclasımız var. Vado müəllim də həmin iclasda iştirak edəcək" - deyə Nəriman Ə. bildirib.

Today, information about the dismissal of Vado Korovin, the general director of "Space" television, has been circulated on several news websites and social networks. According to claims, he said goodbye to all the department heads today.
Milli.Az reports that manset.az attempted to contact Vado Korovin on the matter, but he did not answer phone calls.
Later, the deputy general director of the channel, Nariman Abdullayev, was contacted. Nariman Abdullayev denied the information about the dismissal of Vado Korovin:
"Yes, inspections are currently being carried out at the channel. The inspections are being conducted by the Audiovisual Council. However, the information about Vado Korovin's dismissal is incorrect. There is no such decision yet. A meeting was supposed to be held today, but it did not take place due to certain reasons. We have a meeting tomorrow at 12:00. Teacher Vado will also attend that meeting," said N. A.