Tramp Avropaya güzəştə getməyəcək:
Hərbi ekspert Aleksandr Perenciyev ABŞ prezidenti Donald Trampın Ukrayna böhranının nizamlanmasında Avropa İttifaqına (Aİ) heç bir güzəştə getmək niyyətində olmadığını bəyan edib.
Bu barədə "News.ru" yazıb.
Analitikin fikrincə, Ağ Ev rəhbəri NATO-nun avropalı üzvlərinin Yaxın Şərqdəki münaqişədə ABŞ-a kömək etməsi müqabilində onlara Ukrayna məsələsində jest etməyi lazımsız sayır.
Ekspert bildirib ki, Tramp Avropa ölkələrinin ona borclu olduğunu düşünür və bu səbəbdən hər hansı qarşılıqlı addım gözləməyə dəyməz.
Perenciyev Finlandiya prezidenti Aleksandr Stubbun Alyans üzvlərinə ABŞ liderinə qulaq asmağı tövsiyə edən açıqlamasını isə uğursuz cəhd kimi qiymətləndirib./publika.az

Трамп не пойдет на уступки Европе:
Военный эксперт Александр Перенциев заявил, что президент США Дональд Трамп не намерен идти на какие-либо уступки Европейскому союзу (ЕС) в урегулировании украинского кризиса.
Об этом пишет "News.ru".
По мнению аналитика, глава Белого дома считает ненужным делать жесты в отношении европейских членов НАТО по украинскому вопросу в обмен на их помощь США в конфликте на Ближнем Востоке.
Эксперт отметил, что Трамп считает европейские страны ему задолжавшими, и поэтому не стоит ожидать каких-либо взаимных шагов.
Перенциев оценил заявление президента Финляндии Александра Стубба с советом членам Альянса слушать лидера США как неудачную попытку./publika.az