Tramp Avropaya güzəştə getməyəcək:
Hərbi ekspert Aleksandr Perenciyev ABŞ prezidenti Donald Trampın Ukrayna böhranının nizamlanmasında Avropa İttifaqına (Aİ) heç bir güzəştə getmək niyyətində olmadığını bəyan edib.
Bu barədə "News.ru" yazıb.
Analitikin fikrincə, Ağ Ev rəhbəri NATO-nun avropalı üzvlərinin Yaxın Şərqdəki münaqişədə ABŞ-a kömək etməsi müqabilində onlara Ukrayna məsələsində jest etməyi lazımsız sayır.
Ekspert bildirib ki, Tramp Avropa ölkələrinin ona borclu olduğunu düşünür və bu səbəbdən hər hansı qarşılıqlı addım gözləməyə dəyməz.
Perenciyev Finlandiya prezidenti Aleksandr Stubbun Alyans üzvlərinə ABŞ liderinə qulaq asmağı tövsiyə edən açıqlamasını isə uğursuz cəhd kimi qiymətləndirib./publika.az

Trump will not make concessions to Europe:
Military expert Aleksandr Perentsiyev stated that US President Donald Trump has no intention of making any concessions to the European Union (EU) in resolving the Ukraine crisis.
This was reported by "News.ru".
According to the analyst, the White House leader considers it unnecessary to make gestures to NATO's European members regarding the Ukraine issue in exchange for their assistance to the US in the Middle East conflict.
The expert stated that Trump thinks European countries owe him and therefore it is not worth expecting any reciprocal steps.
Perentsiyev assessed Finnish President Aleksandr Stubb's statement, which advised Alliance members to listen to the US leader, as an unsuccessful attempt./publika.az