Tarixi bina satıldı -
Belarusun Qlubokoye şəhərində Napoleonun bir müddət qaldığı keçmiş Karmelit monastır kompleksinin binası satılıb.
Musavat.com xəbər verir ki, bu barədə "RİA Novosti" Belarus Universal Əmtəə Birjasının “BUTB-Əmlak” elektron ticarət platformasına istinadən məlumat yayıb.
Tarixi-mədəni dəyərə malik bina simvolik qiymətə, 47,25 Belarus rubluna (təxminən 28,38 manat) satılıb.
Lotun dəyərindən əlavə, binanı alan yeganə iddiaçı hərrac qaydalarına əsasən məbləğin 5 faizini də ödəyib. Yeni sahib bir ay ərzində mühafizə öhdəliklərini imzalamalı, satınalmadan sonra bir il ərzində isə təmir və bərpa işləri aparmaq üçün Mədəniyyət Nazirliyindən müvafiq icazə almalıdır.

Историческое здание продано -
В городе Глубокое в Беларуси продано здание бывшего комплекса монастыря Кармелитов, где некоторое время проживал Наполеон.
Как сообщает Musavat.com со ссылкой на электронную торговую платформу «BUTB-Недвижимость» Белорусской универсальной товарной биржи, об этом информирует «РИА Новости».
Здание историко-культурного значения продано по символической цене — 47,25 белорусских рублей (примерно 28,38 маната).
Кроме стоимости лота, единственный претендент на здание согласно правилам аукциона оплатил также 5 процентов от суммы. Новый владелец должен в течение месяца подписать обязательства по охране, а в течение года после покупки получить соответствующее разрешение от Министерства культуры для проведения ремонтных и восстановительных работ.