Tarixi bina satıldı -
Belarusun Qlubokoye şəhərində Napoleonun bir müddət qaldığı keçmiş Karmelit monastır kompleksinin binası satılıb.
Musavat.com xəbər verir ki, bu barədə "RİA Novosti" Belarus Universal Əmtəə Birjasının “BUTB-Əmlak” elektron ticarət platformasına istinadən məlumat yayıb.
Tarixi-mədəni dəyərə malik bina simvolik qiymətə, 47,25 Belarus rubluna (təxminən 28,38 manat) satılıb.
Lotun dəyərindən əlavə, binanı alan yeganə iddiaçı hərrac qaydalarına əsasən məbləğin 5 faizini də ödəyib. Yeni sahib bir ay ərzində mühafizə öhdəliklərini imzalamalı, satınalmadan sonra bir il ərzində isə təmir və bərpa işləri aparmaq üçün Mədəniyyət Nazirliyindən müvafiq icazə almalıdır.

The building of the former Carmelite monastery complex, where Napoleon stayed for a while, in the city of Glubokoye, Belarus, has been sold.
Musavat.com reports that "RIA Novosti," citing the Belarus Universal Commodity Exchange's "BUTB-Property" electronic trading platform, provided this information.
The building, which has historical and cultural value, was sold for a symbolic price of 47.25 Belarusian rubles (approximately 28.38 manat).
In addition to the lot's value, the sole bidder who purchased the building paid 5 percent of the amount according to auction rules. The new owner must sign protection obligations within a month and must obtain the relevant permission from the Ministry of Culture within a year after the purchase to carry out repair and restoration works.