Kolumbiyalı müğənni Şakira tarixdə dörd futbol üzrə dünya çempionatında çıxış edən ilk sənətçi olub.
Oxu.az xəbər verir ki, ifaçı 2006, 2010, 2014 və 2026-cı illərdə keçirilən dünya çempionatlarında musiqi nömrələri ilə çıxış edib.
Şakira iyunun 11-də Mexikodakı "Asteka" stadionunda keçirilən 2026-cı il dünya çempionatının açılış mərasimində "Dai Dai" adlı mahnını ifa edib.
Beləliklə, kolumbiyalı ulduz dünya çempionatlarının tarixində dörd müxtəlif mundialın açılış və ya rəsmi tədbirlərində səhnəyə çıxan ilk sənətçi kimi rekorda imza atıb.

Колумбийская певица Шакира стала первой артисткой в истории, выступившей на четырёх чемпионатах мира по футболу.
По сообщению Oxu.az, исполнительница выступала с музыкальными номерами на чемпионатах мира, проведённых в 2006, 2010, 2014 и 2026 годах.
Шакира исполнила песню под названием "Dai Dai" на церемонии открытия чемпионата мира 2026 года, состоявшейся 11 июня на стадионе "Ацтека" в Мексике.
Таким образом, колумбийская звезда установила рекорд как первая артистка, которая выступила на открытии или официальных мероприятиях четырёх разных чемпионатов мира по футболу в истории мундиалей.