"Real" onun üçün 100 milyon avro
İspaniya nəhəngi "Real Madrid" Fransa millisinin gənc futbolçusu Dezire Dueni heyətinə qatmağı planlaşdırır.
Milli.Az xəbər verir ki, iddialara görə, Madrid klubu 20 yaşlı vinger üçün 100 milyon avro ödəməyə hazırdır.
Məlumata əsasən, "Kral klubu" transferi yay pəncərəsində reallaşdırmaq niyyətindədir. Hazırda PSJ formasını geyinən futbolçunun baş məşqçi Luis Enrike ilə münasibətlərində müəyyən problemlərin olduğu bildirilir. Madrid təmsilçisi isə bu vəziyyətdən yararlanmağa çalışır.
2024-cü ildən Paris klubunda çıxış edən Dezire Due cari mövsüm göstərdiyi performansla diqqət çəkib. O, bütün turnirlərdə 23 matça çıxaraq 8 qol vurub və 5 məhsuldar ötürmə ilə yadda qalıb.

“Real” for him 100 million euros
According to Milli.Az, the Madrid club is ready to pay 100 million euros for the 20-year-old winger.
According to the information, the "Royal club" intends to complete the transfer in the summer window. It is reported that the footballer currently wearing a PSG jersey has certain problems in his relationship with head coach Luis Enrique. The Madrid representative is trying to take advantage of this situation.
Dezire Due, who has been playing for the Paris club since 2024, has attracted attention with his performance this season. He has appeared in 23 matches in all competitions, scoring 8 goals and making 5 assists.