Pakistanda terror: 11 hərbçi həlak oldu -
"Xayber-Paxtunxva əyalətinin Bacaur rayonundakı nəzarət-buraxılış məntəqəsində partlayıcı maddə ilə yüklənmiş avtomobil vasitəsilə həyata keçirilən terror aktı təhlükəsizlik qüvvələri əməkdaşlarının ölümünə səbəb olub", - deyə nəşr Pakistan Silahlı Qüvvələrinin mətbuat xidmətinə istinadən bildirib.
Məlumata görə, qadın və uşaqlar da daxil olmaqla, daha yeddi nəfər müxtəlif dərəcəli bədən xəsarətləri alıb.
Pakistan rəsmiləri hesab edirlər ki, hücumun arxasında ölkədə qadağan olunmuş "Tehrik-e Taliban Pakistan" hərəkatı dayanır. Cavab tədbirləri nəticəsində 12 terrorçu məhv edilib.

Terror in Pakistan: 11 soldiers killed -
"The terrorist attack carried out with a vehicle loaded with explosives at the checkpoint in the Bachaur district of Khyber Pakhtunkhwa province caused the death of security forces," the publication stated, citing the press service of the Pakistan Armed Forces.
According to the information, seven more people, including women and children, suffered varying degrees of bodily injuries.
Pakistani officials believe that the banned "Tehrik-e Taliban Pakistan" movement is behind the attack in the country. As a result of countermeasures, 12 terrorists were eliminated.