Məşhur aktrisa İrem Helvacıoğlu, keçirdiyi qəza ilə bağlı ilk dəfə danışıb. 8 aylıq hamilə olan Helvacıoğlu, dənizdə üzərkən üzərinə bir uşağın düşməsi nəticəsində boynundan xəsarət alıb. Xəstəxanaya aparılan aktrisanın həyati təhlükəsi olmasa da, boyunluq taxmaq məcburiyyətində qalıb.
Milli.Az Türkiyə mətbuatına istinadən xəbər verir ki, Helvacıoğlu, həmkarları Ezgi Şenler və Ömer Gürgenin toyuna boyunluqla qatılaraq, səhhəti ilə bağlı açıqlama verib. Aktrisa vəziyyətinin düşündüyündən daha ciddi olduğunu etiraf edərək deyib:
"Əslində zədəm yalnız boynumla məhdudlaşmamışdı. Uzun müddət işarə barmaqlarımı heç tərpədə bilmirdim. İndi-indi hərəkət etdirə bilirəm."
Ulduz aktrisa, sağlamlıq vəziyyəti yaxşılaşdıqca işə qayıtmaq istədiyini vurğulayıb:
"Çəkilişlərdən ötrü çox darıxmışam. Körpəmi sağlam şəkildə qucağıma alım, mən də sağalım, dərhal işə başlamaq istəyirəm."
Əhvalını yüksək saxlayan Helvacıoğlu, həm hamiləliyinin dadını çıxardığını, həm də doğuşdan sonra setlərə dönüş üçün səbirsizləndiyini bildirib.

Эти видео с Ирэм огорчили её поклонников
Известная актриса Ирэм Хелважиоглу впервые рассказала о перенесенной аварии. Будущая мама, находящаяся на восьмом месяце беременности, получила травму шеи, когда во время плавания в море на нее упал ребенок. Несмотря на то, что актрису доставили в больницу и угроза жизни отсутствовала, ей пришлось носить воротник.
По информации Milli.Az со ссылкой на турецкие СМИ, Хелважиоглу посетила свадьбу своих коллег Эзги Шенлер и Омера Гюргена, надев воротник и прокомментировала свое здоровье. Актриса призналась, что ее состояние оказалось серьезнее, чем она думала и сказала:
"На самом деле моя травма не ограничивалась только шеей. Долгое время я вообще не могла двигать указательными пальцами. Сейчас только начинаю их шевелить."
Звезда подчеркнула, что хочет вернуться к работе по мере улучшения здоровья:
"Я очень скучаю по съемкам. Хочу сначала здоровой взять на руки малыша, а затем быстро вернуться к работе."
Сохраняя боевой дух, Хелважиоглу отметила, что наслаждается своей беременностью и с нетерпением ждет возвращения на съемочные площадки после родов.