İran Trampa qarşı sui-qəsdə cəhd edib -
İsrailin Baş naziri Benyamin Netanyahu bildirib ki, İran ABŞ prezidenti Donald Trampa qarşı iki dəfə sui-qəsd cəhdi edib.
Medianews.az KONKRET.az-a istinadən xəbər verir ki, o, müsahibəsində İranı beynəlxalq terroru dəstəkləməkdə və ABŞ-a qarşı hücumlarla əlaqələndirib, həmçinin bu cəhdlərin davam etdiyini bildirib.
Qeyd edək ki, Müharibənin davam etdiyi bir vaxtda İsrail baş naziri Benyamin Netanyahunun da bir neçə dəfə ölüm xəbəri yayılıb. Lakin Netanyahuya yaxın dairələr bu iddiaları təkzib edərək, yalan olduğunu vurğulayıblar. Netanyahu da videolar paylaşaraq ölüm xəbəri ilə bağlı yayılan xəbərləri inkar edib.

Премьер-министр Израиля Биньямин Нетаньяху заявил, что Иран совершил два покушения на президента США Дональда Трампа.
Medianews.az, ссылаясь на KONKRET.az, сообщает, что в интервью он связал Иран с поддержкой международного терроризма и атаками против США, а также заявил, что эти попытки продолжаются.
Отметим, что в разгар войны несколько раз распространялись слухи о смерти премьер-министра Израиля Биньямина Нетаньяху. Однако близкие к Нетаньяху круги опровергли эти заявления, подчеркнув их ложность. Сам Нетаньяху также опубликовал видео, в котором опроверг сообщения о своей смерти.