İran Trampa qarşı sui-qəsdə cəhd edib -
İsrailin Baş naziri Benyamin Netanyahu bildirib ki, İran ABŞ prezidenti Donald Trampa qarşı iki dəfə sui-qəsd cəhdi edib.
Medianews.az KONKRET.az-a istinadən xəbər verir ki, o, müsahibəsində İranı beynəlxalq terroru dəstəkləməkdə və ABŞ-a qarşı hücumlarla əlaqələndirib, həmçinin bu cəhdlərin davam etdiyini bildirib.
Qeyd edək ki, Müharibənin davam etdiyi bir vaxtda İsrail baş naziri Benyamin Netanyahunun da bir neçə dəfə ölüm xəbəri yayılıb. Lakin Netanyahuya yaxın dairələr bu iddiaları təkzib edərək, yalan olduğunu vurğulayıblar. Netanyahu da videolar paylaşaraq ölüm xəbəri ilə bağlı yayılan xəbərləri inkar edib.

Iran attempted an assassination against Trump -
Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu stated that Iran has attempted to assassinate US President Donald Trump twice.
Medianews.az reports referring to KONKRET.az that in his interview, he linked Iran to supporting international terrorism and attacks against the US, and also said that these attempts are ongoing.
It should be noted that during the ongoing war, multiple death rumors about Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu have circulated. However, circles close to Netanyahu have denied these claims and emphasized that they are false. Netanyahu himself has denied the news about his death by sharing videos.