İlk dəfə həmin vəzifəyə namizədlərin adını çəkdi
Ukrayna Prezidenti Volodimir Zelenski ilk dəfə olaraq Prezident Administrasiyasının rəhbəri vəzifəsinə kimi nəzərdən keçirdiyini açıqlayıb.
Namizədlər arasında müdafiə naziri Denis Şmıqal və rəqəmsal transformasiya naziri Mixail Fedorov var.
Onun sözlərinə görə, bu vəzifəyə təyin olunmazdan əvvəl Ali Rada nazirləri hazırkı postlarından azad etməlidir. Zelenski həmçinin qeyd edib ki, ölkədə bu əsas qurumların rəhbərlərini kimin əvəz edə biləcəyini bilmir.
Namizədlər arasında həmçinin Ukraynanın BMT-dəki keçmiş daimi nümayəndəsi, hazırda isə Ukrayna xarici işlər nazirinin birinci müavini olan Sergey Kislitsa da qeyd olunub. Zelenskinin sözlərinə görə, diplomat hazırda danışıqlar prosesində ona kömək edir. Hərbi şəxslərdən isə Prezident Administrasiyasının rəhbəri postuna Kiril Budanov və Pavel Palisanın namizədliyi nəzərdən keçirilir.

For the first time, he mentioned the names of the candidates for that position.
Ukrainian President Volodymyr Zelensky has revealed for the first time that he considered appointing someone to the position of Head of the Presidential Administration.
The candidates include Defense Minister Denys Shmyhal and Minister of Digital Transformation Mykhailo Fedorov.
According to him, before being appointed to this position, the Verkhovna Rada must release the ministers from their current posts. Zelensky also noted that he does not know who could replace the heads of these key institutions in the country.
Among the candidates is also Serhiy Kyslytsya, Ukraine's former permanent representative to the UN and currently the first deputy minister of foreign affairs. According to Zelensky, the diplomat is currently helping him in the negotiation process. Among military personnel, the candidacies of Kyrylo Budanov and Pavlo Palisa for the position of Head of the Presidential Administration are being considered.