Gürcüstan vətəndaşlığını Azərbaycana dəyişənlərin
Qeyd olunub ki, 2025-ci ildə ümumilikdə 1426 nəfər Gürcüstan vətəndaşlığından imtina edib ki, bu da 2024-cü illə müqayisədə 166 nəfər və ya 10% azdır. Statistikaya görə, ötən il Gürcüstan vətəndaşlığını çıxan 1426 nəfərdən 639-u Rusiya Federasiyasının vətəndaşlığını alıb. Yunanıstan ikinci yerdədir (209 nəfər Gürcüstan vətəndaşlığını itirib), Türkiyə isə üçüncü yerdədir (121 nəfər).
Bundan başqa Milli Statistika Xidmətinin məlumatına görə, 2025-ci ildə 2333 nəfərə Gürcüstan vətəndaşlığı verilib ki, bu da 2024-cü illə müqayisədə 1254 və ya 35% azdır./oxu.az

In 2025, 10 people renounced Georgian citizenship and acquired Azerbaijani citizenship.
It was noted that in 2025, a total of 1,426 people renounced Georgian citizenship, which is 166 people or 10% less compared to 2024. According to the statistics, of the 1,426 people who renounced Georgian citizenship last year, 639 acquired citizenship of the Russian Federation. Greece is in second place (209 people lost Georgian citizenship), and Turkey is in third place (121 people).
Additionally, according to the National Statistics Service, in 2025, Georgian citizenship was granted to 2,333 people, which is 1,254 or 35% less compared to 2024./oxu.az