Futbol matçında gülməli hadisə: Azarkeş yayım kamerasını ələ keçirdi və... -
Argentina Kubokunun 1/16 final mərhələsində “Akasuso” ilə “Ximnasiya” arasında keçirilən matç zamanı maraqlı və gülməli insident baş verib.
Medianews.az Publik.az-a istinadən xəbər verir ki, oyunun ilk hissəsinin sonlarında diqqət mərkəzində matç yox, azarkeşlərdən biri olub.
Qarşılaşmanın 37-ci dəqiqəsində bir fanat operatorun işlədiyi yerə yaxınlaşaraq qəfil kameranı ələ keçirib. Nəticədə yayımda oyun əvəzinə həmin azarkeşin üzü görünüb və o, özünü çəkməyə başlayaraq canlı efirdə əsl xaos yaradıb.
Bu hadisəyə görə rejissorlar təcili şəkildə yayımı başqa kameraya keçirməyə məcbur olublar. Qısa müddət sonra vəziyyət nəzarətə götürülüb, azarkeş sakitləşdirilib və avadanlıq operatora qaytarılıb.
Maraqlı epizoda baxmayaraq, qarşılaşma “Ximnasiya”nın 3:0 hesablı inamlı qələbəsi ilə başa çatıb. Buna baxmayaraq, final fitindən sonra əsas müzakirə mövzusu məhz bu hadisə olub.

В матче 1/16 финала Кубка Аргентины между «Акасусо» и «Химнасия» произошел забавный и интересный инцидент.
Medianews.az, ссылаясь на Publik.az, сообщает, что в конце первого тайма центр внимания привлек не матч, а один из болельщиков.
На 37-й минуте один фанат подошел к месту работы оператора и внезапно захватил камеру. В результате в трансляции вместо игры показали лицо болельщика, который начал снимать себя и устроил настоящий хаос в прямом эфире.
Из-за этого инцидента режиссеры были вынуждены срочно переключить трансляцию на другую камеру. Через короткое время ситуация была взята под контроль, болельщик успокоился, и оборудование вернули оператору.
Несмотря на интересный эпизод, встреча закончилась уверенной победой «Химнасии» со счетом 3:0. Однако основной темой обсуждения после финального свистка именно стал этот инцидент.