Eldar "Avroviziya"dakı uğursuzluqların səbəbini açıqladı
"Avroviziya 2011" qalibi Eldar Qasımov son illər Azərbaycanın müsabiqədə uğursuz çıxış etməsinə münasibət bildirib.
Axşam.az xəbər verir ki, müğənni "Künc-bucaq" layihəsində qonaq olarkən təmsilçilərimizin son dörd ildə final mərhələsinə vəsiqə qazana bilməməsindən danışıb. Eldar bildirib ki, problemin səbəbini axtarmaq əvəzinə, müsabiqəyə yanaşmanı dəyişmək lazımdır:
"Səbəbi axtarmaq lazım deyil. Düşünürəm ki, başqa cür yanaşmaq lazımdır. Seçimləri başqa formada etməliyik. Xaricdən müəlliflər çağırmaq lazımdır. Bizim müəlliflə birlikdə mahnı yazsınlar. Yaxşı ifaçı tapıb ona bəstə təqdim etməlidirlər. Yanaşmanı dəyişib, düzgün yol tapmalıdırlar".
Müğənni vurğulayıb ki, müasir dövrdə müsabiqədə uğur qazanmaq üçün təkcə səhnə performansı kifayət etmir:
"İndi performans deyil, həm ünsiyyət, həm piar, həm də nüfuzunu göstərmək bacarığıdır. Formatı dəyişsək, maraqlı nəticəyə gələ bilərik".

Победитель конкурса "Евровидение 2011" Элдар Гасымов высказался по поводу неудачных выступлений Азербайджана на конкурсе в последние годы.
Как сообщает Axşam.az, певец в гостях у проекта "Künc-bucaq" рассказал о том, что наши представители не смогли пройти в финал конкурса за последние четыре года. Элдар заявил, что вместо того, чтобы искать причину проблемы, следует изменить подход к участию в конкурсе:
"Искать причину не нужно. Думаю, что нужно подойти иначе. Отбор должен проходить в другой форме. Нужно приглашать авторов из-за рубежа. Пусть они вместе с нашими авторами пишут песни. Нужно найти хорошего исполнителя и предложить ему композицию. Следует изменить подход и найти правильный путь".
Певец подчеркнул, что в современную эпоху для успеха на конкурсе недостаточно одного сценического выступления:
"Сейчас важны не только выступление, но и коммуникация, пиар, а также умение показать свой авторитет. Если мы изменим формат, можем добиться интересного результата".