Eldar "Avroviziya"dakı uğursuzluqların səbəbini açıqladı
"Avroviziya 2011" qalibi Eldar Qasımov son illər Azərbaycanın müsabiqədə uğursuz çıxış etməsinə münasibət bildirib.
Axşam.az xəbər verir ki, müğənni "Künc-bucaq" layihəsində qonaq olarkən təmsilçilərimizin son dörd ildə final mərhələsinə vəsiqə qazana bilməməsindən danışıb. Eldar bildirib ki, problemin səbəbini axtarmaq əvəzinə, müsabiqəyə yanaşmanı dəyişmək lazımdır:
"Səbəbi axtarmaq lazım deyil. Düşünürəm ki, başqa cür yanaşmaq lazımdır. Seçimləri başqa formada etməliyik. Xaricdən müəlliflər çağırmaq lazımdır. Bizim müəlliflə birlikdə mahnı yazsınlar. Yaxşı ifaçı tapıb ona bəstə təqdim etməlidirlər. Yanaşmanı dəyişib, düzgün yol tapmalıdırlar".
Müğənni vurğulayıb ki, müasir dövrdə müsabiqədə uğur qazanmaq üçün təkcə səhnə performansı kifayət etmir:
"İndi performans deyil, həm ünsiyyət, həm piar, həm də nüfuzunu göstərmək bacarığıdır. Formatı dəyişsək, maraqlı nəticəyə gələ bilərik".

"Eurovision 2011" winner Eldar Gasimov has commented on Azerbaijan's unsuccessful performances in the contest in recent years.
Axşam.az reports that the singer spoke about our representatives not being able to qualify for the final stage in the last four years while guesting on the "Künc-bucaq" project. Eldar stated that instead of searching for the cause of the problem, the approach to the contest needs to be changed:
"There is no need to look for the cause. I think a different approach is necessary. Selections should be done differently. Foreign authors should be invited. They should write songs together with our authors. They should find a good performer and present a composition to them. They need to change the approach and find the right way."
The singer emphasized that in the modern era, stage performance alone is not enough to succeed in the contest:
"Now it is not just about performance, but also about communication, PR, and the ability to show one's influence. If we change the format, we can achieve interesting results."