"Ebru Gündeşin mənə etmədiyi düşmənçilik qalmadı"
"Təsəvvür edin Ebru Gündeş məndən 3 il əvvəl məşhurlaşıb. Eyni şirkətdəyik. Məndən əvvəl albomlar çıxarıb. Amma heç bir restoranda çıxış etməyib. Mənim çıxışlarımdan sonra dəyişdi. Başladı ki, məni də filan kluba təklif et. Mən hər kəsə qucaq açıram. İbrahim Tatlısesə dedim ki, Ebru bizimlə işləmək istəyir. Bir həftə Ebru, bir həftə mən çıxırdım. Sonra məkan müdiri gəldi ki, Yılmaz bizim əsas solistimizdir. Ondan sonra Ebru mənə hər cür düşmənçiliyi etdi".
Bu sözləri türkiyəli müğənni Yılmaz Morgül "Katarsis" layihəsində deyib. O, Ebru Gündeş, Bülənt Ersoy kimi ifaçıların ona etdiyi pisliklərdən danışıb:
"Bülənt Ersoy mənə nələr edib. Hamı yazdı niyə bu insanla əlləşirsən? 30 il keçib, hələ də eynidir. Bir dəfə ağzından "Yılmaz Morgül türk musiqisinə xidmət edir" kəliməsi çıxmayıb. Ancaq "mən-mən" deyir. Bir ifaçı kimi kimləri yetişdirmisən? Ancaq quyu qazmısınız. Mənə lağ edən Adnan Şenses... Ancaq bunu necə yox edək deyə düşünüb. (Axşam.az)

"Ebru Gündeş has not done any enmity to me."
"Imagine Ebru Gündeş became famous 3 years before me. We are in the same company. She released albums before me. But she never performed in any restaurant. After my performances, that changed. She started saying, 'Invite me to such and such club too.' I embrace everyone. I told İbrahim Tatlıses that Ebru wants to work with us. One week Ebru performed, the next week I did. Then the venue manager came and said that Yılmaz is our main soloist. After that, Ebru showed all kinds of hostility towards me."
These words were said by Turkish singer Yılmaz Morgül in the "Katarsis" project. He talked about the wrongs done to him by performers like Ebru Gündeş and Bülent Ersoy:
"What Bülent Ersoy did to me. Everyone wrote why I am dealing with this person? 30 years have passed, and she is still the same. The phrase 'Yılmaz Morgül serves Turkish music' has never come out of her mouth. She only says 'me-me.' As a performer, whom have you nurtured? You have only dug a pit. Adnan Şenses, who mocked me... He only thought about how to eliminate this. (Axşam.az)