"Ebru Gündeşin mənə etmədiyi düşmənçilik qalmadı"
"Təsəvvür edin Ebru Gündeş məndən 3 il əvvəl məşhurlaşıb. Eyni şirkətdəyik. Məndən əvvəl albomlar çıxarıb. Amma heç bir restoranda çıxış etməyib. Mənim çıxışlarımdan sonra dəyişdi. Başladı ki, məni də filan kluba təklif et. Mən hər kəsə qucaq açıram. İbrahim Tatlısesə dedim ki, Ebru bizimlə işləmək istəyir. Bir həftə Ebru, bir həftə mən çıxırdım. Sonra məkan müdiri gəldi ki, Yılmaz bizim əsas solistimizdir. Ondan sonra Ebru mənə hər cür düşmənçiliyi etdi".
Bu sözləri türkiyəli müğənni Yılmaz Morgül "Katarsis" layihəsində deyib. O, Ebru Gündeş, Bülənt Ersoy kimi ifaçıların ona etdiyi pisliklərdən danışıb:
"Bülənt Ersoy mənə nələr edib. Hamı yazdı niyə bu insanla əlləşirsən? 30 il keçib, hələ də eynidir. Bir dəfə ağzından "Yılmaz Morgül türk musiqisinə xidmət edir" kəliməsi çıxmayıb. Ancaq "mən-mən" deyir. Bir ifaçı kimi kimləri yetişdirmisən? Ancaq quyu qazmısınız. Mənə lağ edən Adnan Şenses... Ancaq bunu necə yox edək deyə düşünüb. (Axşam.az)

«Представьте, что Эбру Гюндещ стала знаменитой на 3 года раньше меня. Мы в одной компании. Она выпустила альбомы до меня. Но ни разу не выступала в ресторане. После моих выступлений всё изменилось. Она стала говорить: пригласи меня тоже в тот клуб. Я всем открываю объятия. Я сказал Ибрагиму Татлысесу, что Эбру хочет с нами работать. Неделю выступала Эбру, неделю я. Потом пришёл менеджер заведения и сказал, что Йылмаз — наш главный солист. После этого Эбру стала проявлять ко мне всякую враждебность».
Эти слова турецкий певец Йылмаз Моргюль сказал в проекте «Катарсис». Он рассказал о плохих поступках в свой адрес со стороны таких артистов, как Эбру Гюндещ, Бюлент Эрсой:
«Что же сделала со мной Бюлент Эрсой? Все писали, почему ты связываешься с этим человеком? Прошло 30 лет, а она всё та же. Ни разу из её уст не вышло слов «Йылмаз Моргюль служит турецкой музыке». Только «я-я» говорит. Какого исполнителя ты воспитал как певица? Только копали яму. Аднан Шенсес, который смеялся надо мной... Только думал, как с этим справиться». (Axşam.az)