Dünya nəhəngindən Barış Alper bombası
"Arsenal"ın Barış Alper Yılmazı izləmək üçün xüsusi nümayəndə göndərdiyi və mövsüm sonunda rəsmi təkliflə "Qalatasaray"ın qapısını döyəcəyi gözlənilir.
Milli.Az xəbər verir ki, "Arsenal"ın idman direktoru Andrea Berta "Fənərbaxça" derbisini tribunadan izləyərək 25 yaşlı futbolçunun performansını canlı təqib edib.
İngiltərə klubunun rəsmilərinin Barış Alperə tam xal verdiyi bildirilir.
"Arsenal"ın mövsüm sonunda transfer üçün rəsmi danışıqlara başlaması planlaşdırılır.
Futbolçu ilə yalnız "Arsenal" deyil, Fransanın "Monako" klubu da yaxından maraqlanır.
Mövsümün əvvəlində Səudiyyə Ərəbistanından gələn 35 milyon avroluq təklifin isə rədd edildiyi xatırladılıb.
Futbolçunun müqaviləsində onun keçmiş klubu olan "Keçiörəngücü"nə satışdan 20% pay verilməsi maddəsi var.
"Qalatasaray" rəhbərliyinin bu maddə ilə bağlı yaxın günlərdə keçmiş klubla görüşəcəyi gözlənilir.
Yaxınlaşan Dünya Kuboku faktoru da futbolçunun transfer dəyərini daha da artıra biləcək əsas amillərdən biri kimi qiymətləndirilir.

Ожидается, что «Арсенал» направил специального представителя для наблюдения за Барышем Алпером Йылмазом и в конце сезона сделает официальный предложение «Галатасараю».
По сообщению Milli.Az, спортивный директор «Арсенала» Андреа Берта наблюдал за дерби с «Фенербахче» с трибун и вживую отслеживал выступление 25-летнего футболиста.
Сообщается, что представители английского клуба полностью удовлетворены Барышем Алпером.
Планируется, что «Арсенал» в конце сезона начнет официальные переговоры по трансферу.
Кроме «Арсенала», близкий интерес к футболисту проявляет и французский клуб «Монако».
Напоминается, что в начале сезона поступило предложение из Саудовской Аравии на сумму 35 миллионов евро, которое было отклонено.
В контракте футболиста есть пункт о том, что его бывший клуб «Кеджиөренгюджю» получает 20% с продажи.
Ожидается, что руководство «Галатасарая» в ближайшие дни встретится с бывшим клубом по поводу этого пункта.
Фактор приближающегося чемпионата мира также оценивается как один из основных факторов, способных повысить стоимость трансфера футболиста.