Dünya çempionu davada öldürüldü
Tacikistanda qarışıq döyüş sənəti (MMA) üzrə dünya çempionu, 15 yaşlı Məhəmmədəli Sadulloyev yaşıdları arasında baş verən davada öldürülüb.
Oxu.Az "Regnum" agentliyinə istinadən xəbər verir ki, bu barədə ölkənin Milli Qarışıq Döyüş Sənəti Federasiyası məlumat yayıb.
Məlumata görə, hadisə yanvarın 12-nə keçən gecə olub. Münaqişənin səbəbləri və hadisənin yeri barədə məlumat verilməyib.
Mərhumun cənazəsi idmançının doğma şəhəri Kulyaba aparılıb və dəfn mərasimi orada keçiriləcək.
Xəbərdə bildirilir ki, 2024-cü ildə Sadulloyev öz yaş kateqoriyasında MMA üzrə dünya, 2025-ci ildə isə Tacikistan çempionu titulunu qazanıb.

World champion killed in a fight
In Tajikistan, the mixed martial arts (MMA) world champion, 15-year-old Mohammadali Sadulloyev, was killed in a fight among peers.
Oxu.Az, citing the "Regnum" agency, reports that this information was released by the country's National Mixed Martial Arts Federation.
According to the information, the incident occurred on the night of January 12. No information was provided about the reasons for the conflict or the location of the event.
The deceased's body was taken to the athlete's hometown of Kulyab, where the funeral ceremony will be held.
The report states that Sadulloyev won the MMA world title in his age category in 2024 and the Tajikistan champion title in 2025.