Dünya çempionu davada öldürüldü
Tacikistanda qarışıq döyüş sənəti (MMA) üzrə dünya çempionu, 15 yaşlı Məhəmmədəli Sadulloyev yaşıdları arasında baş verən davada öldürülüb.
Oxu.Az "Regnum" agentliyinə istinadən xəbər verir ki, bu barədə ölkənin Milli Qarışıq Döyüş Sənəti Federasiyası məlumat yayıb.
Məlumata görə, hadisə yanvarın 12-nə keçən gecə olub. Münaqişənin səbəbləri və hadisənin yeri barədə məlumat verilməyib.
Mərhumun cənazəsi idmançının doğma şəhəri Kulyaba aparılıb və dəfn mərasimi orada keçiriləcək.
Xəbərdə bildirilir ki, 2024-cü ildə Sadulloyev öz yaş kateqoriyasında MMA üzrə dünya, 2025-ci ildə isə Tacikistan çempionu titulunu qazanıb.

В Таджикистане чемпион мира по смешанным боевым искусствам (ММА) 15-летний Мухаммадали Садуллоев был убит в драке со сверстниками.
Oxu.Az со ссылкой на агентство «Regnum» сообщает, что об этом сообщила Национальная федерация смешанных боевых искусств страны.
По данным, инцидент произошел в ночь с 12 января. Причины конфликта и место происшествия не сообщаются.
Тело погибшего было доставлено в родной город спортсмена Куляб, где состоится церемония похорон.
В сообщении отмечается, что в 2024 году Садуллоев завоевал титул чемпиона мира по ММА в своей возрастной категории, а в 2025 году — титул чемпиона Таджикистана.