Döyülən "Azəriqaz" əməkdaşı: "Deyirdi vur ölsün"
Ata və oğulun evə çağıraraq döydükləri iddia olunan "Azəriqaz" əməkdaşı hadisənin təfərrüatlarını danışıb.
"Xəzər TV" xəbər verir ki, "Azəriqaz" İstehsalat Birliyinin xəsarət alan əməkdaşı Müzəffər Müzəffərov deyir ki, bu günə qədər həmin ailə ilə heç bir ədavəti olmayıb. Hadisə günü isə İntiqam Xıdırov ona zəng vuraraq, yaranan borcu aydınlaşdırmaq üçün ünvana çağırıb.
"Atası gəldi, başladı nalayiq sözlər işlətməyə. Dedim ki, mən oğlunla danışıram. Bu zaman oğlu məni qolumdan tutub qırağa çəkdi, düşündüm ki, məni atası ilə aralamağa çalışır. Məni çəkən kimi ayağıma təpik vurub yerə yıxdılar. İkisi birlikdə məni vurmağa başladılar".
Müzəffər Müzəffərov bildirib ki, ata-bala onu döydükdən sonra qan içində qoyaraq gediblər.
"Onlar yarım, yaxud bir dəqiqə məni vurdular. Atası deyirdi ki, vur ölsün. Sanki intiqam alır. Sonra çıxıb getdilər. Qonşular mənə kömək etdilər. Halım pisləşdiyi üçün 103-ə zəng etdim".
Hadisədə ittiham olunan Novruz Xıdırovun yaxınlıqda yaşayan digər oğlu Rövşən Xıdırov atası və qardaşı ilə uzun müddətdir küsülü olduğunu bildirib.

Сотрудник "Азеригаз", которого, как утверждается, избили отец и сын, вызвавшие его домой, рассказал подробности инцидента.
Как сообщает "Хазар ТВ", пострадавший сотрудник Абонентского производства "Азеригаз" Музахфар Музахфаров говорит, что ранее у него не было вражды с этой семьёй. В день происшествия Интигам Хыдыров позвонил ему и пригласил к месту жительства, чтобы выяснить возникший долг.
"Пришёл отец, начал использовать неприличные выражения. Я сказал, что разговариваю с его сыном. В этот момент его сын схватил меня за руку и оттащил в сторону, я подумал, что он старается меня помирить с отцом. Как только меня потянули, нанесли пинок по ноге и повалили на землю. Они вдвоём начали меня бить".
Музахфар Музахфаров сообщил, что после того как отец и сын избили его, они ушли, оставив его в крови.
"Они били меня полминуты или минуту. Отец говорил: бей, чтобы он умер. Как будто мстил. Потом они вышли и ушли. Соседи помогали мне. Мне стало плохо, и я позвонил в 103".
Другой сын Новруза Хыдырова, Ровшен Хыдыров, живущий поблизости, рассказал, что давно находится в ссоре с отцом и братом.