Xəbər verdiyimiz kimi, Tovuzda ana körpəsini yaşlı qadının evində atıb gedib.
Bildirib ki, evini kirayə verdiyi üçün uşağın anası orada qalmaq istəyini deyib, sənəd gətirmək adı ilə övladını qadının yanında qoyub və sonra geri dönməyib:
“Bir həftə əvvəl bir gəlinlə bir oğlan gəldi. Dedilər ki, evinizi kirayə verirsiniz? Dedim verirəm, amma sənədlərinizi gətirin. Dedilər, ay xala, bu axşam yerləşək, sabah gətirəcəyik. Sabah oldu getdilər. Dedim uşağı aparırsınız? Dedi, xala, tez qayıdacağıq, soyuqdur aparmayaq. Uşaqdan muğayət olun, qayıdıram. Tapşırdı, mən də müsəlmanlığımı yerinə yetirdim”.
Qadın bildirib ki, 1 sutka həmin şəxslərə edilən zənglər cavabsız qalıb. Ev sahibi bundan sonra polisə məlumat verib.

"He said, we will return soon, it is cold, let's not take the child" — VIDEO
She stated that since she rented out her house, the child's mother expressed a desire to stay there, left her child with the woman under the pretext of bringing documents, and then did not return:
"A week ago, a young woman and a young man came. They asked if I rent out my house. I said yes, but bring your documents. They said, auntie, we will stay tonight and bring them tomorrow. Tomorrow came and they left. I asked if they were taking the child. She said, auntie, we will return soon, it is cold, we shouldn’t take the child. Take care of the child, I will return. She entrusted me, and I fulfilled my duty as a Muslim.".
The woman said that for one day calls to those people remained unanswered. After that, the homeowner informed the police.