Xəbər verdiyimiz kimi, Tovuzda ana körpəsini yaşlı qadının evində atıb gedib.
Bildirib ki, evini kirayə verdiyi üçün uşağın anası orada qalmaq istəyini deyib, sənəd gətirmək adı ilə övladını qadının yanında qoyub və sonra geri dönməyib:
“Bir həftə əvvəl bir gəlinlə bir oğlan gəldi. Dedilər ki, evinizi kirayə verirsiniz? Dedim verirəm, amma sənədlərinizi gətirin. Dedilər, ay xala, bu axşam yerləşək, sabah gətirəcəyik. Sabah oldu getdilər. Dedim uşağı aparırsınız? Dedi, xala, tez qayıdacağıq, soyuqdur aparmayaq. Uşaqdan muğayət olun, qayıdıram. Tapşırdı, mən də müsəlmanlığımı yerinə yetirdim”.
Qadın bildirib ki, 1 sutka həmin şəxslərə edilən zənglər cavabsız qalıb. Ev sahibi bundan sonra polisə məlumat verib.

«Сказал, что скоро вернёмся, холодно, не будем брать ребёнка» — ВИДЕО
Она сообщила, что, так как сдавала свой дом в аренду, мать ребенка выразила желание остаться там, под предлогом предоставления документов оставила ребенка у женщины и затем не вернулась:
«Неделю назад пришли мужчина и женщина. Спросили, сдаете ли вы дом в аренду? Я ответила, что сдаю, но вы должны принести документы. Они сказали: "Ах, мама, мы поселимся сегодня вечером, завтра принесем". Наступило утро, они ушли. Я спросила: "Вы забираете ребенка?" Он сказал: "Мама, мы скоро вернемся, холодно, не будем забирать. Позаботьтесь о ребенке, я вернусь". Он поручил, а я исполнила свою мусульманскую обязанность».
Женщина сообщила, что звонки этим лицам в течение суток оставались без ответа. Владелица дома после этого обратилась в полицию.